لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۲:۵۶

روش‌های خلاقانه آمریکایی‌ها برای جشن کریسمس در اوج همه‌گیری کرونا


با وجود همه‌گیری کرونا، جشن های کریسمس امسال حال و هوای دیگری به خود گرفته است و آمریکاییها راههای خلاقانه ای را برای جشن گرفتن در محیطی امن ابداع کرده اند

مایکل بیکر ، تهیه کننده سابق تلویزیون نمی‌توانست اجازه دهد که کووید ۱۹، جلوی اجرای هرساله نمایش سنتی «سرود کریسمس» را بگیرد . در هر نمایش تنها ۴۶ تماشاگر و با پوشیدن ماسک اجازه ورود به سالن تئاتر کوچک واقع در شهر الکساندریا را دارند .

در حالی که گردهمایی در محیطهای داخلی خالی از خطر نیست اما کارن تولوسیک به همراه پسر شش ساله اش میگوید که به پروتکل های ایمنی اعتماد دارد.

کارن تولوسیک یک تماشاچی می‌گوید: «خیلی مهم است که چنین فرصتهایی به ما می‌دهند تا بتوانیم بیرون بیاییم و با خیال راحت در برنامه های جشن کریسمس شرکت کنیم.»

به دلیل همه‌گیری کرونا مقامات محلی مجبور به لغو مراسم سنتی مانند رژه قایقهای چراغانی در الکساندریا شده اند اما برای زنده نگه داشتن حس و حال تعطیلات، چندین نمایش آنلاین برای آموزش کودکان اختصاص داده شده است.

کریستوفر ریچاردسون، خالق برنامه جادوی هر روزه می‌گوید: «ایده این برنامه، وقت گذرانی با کسانی است که دوست دارید ودر قرنطینه در کنار هم هستید مانند خانواده تان تا از یاد آوری خاطرات کریسمس‌های گذشته لذت ببرید.»

کریسمس اما بدون آهنگهای کریسمسی قابل تصور نیست و نوازندگان و سازمان دهندگان باید خود را برای اجرا در محیطهای بیرونی سازگار کنند.

در شش ماه گذشته با رعایت کامل قوانین فاصله گذاری اجتماعی هزار و پانصد نفر در چهل کنسرت موسیقی کلاسیک این مرکز شرکت کرده اند.

XS
SM
MD
LG