لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ایران ۰۲:۵۱

پس از تایید واکسن فایزر واکسن مدرنا هم در کانادا مورد تایید قرار گرفت


جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از توافق وزارت بهداشت کشورش در باره سالم و موثر بودن واکسن ضد کووید مدرنا خبر داد و گفت بزودی نخستین محموله های این واکسن به کانادا وارد خواهد شد

نخست وزیر کانادا: سلام به همه شما. امروز صبح خبر دایر بر تکمیل شدن بازبینی مقام های بهداشت کانادا را گرفتم که گفته اند واکسن مدرنا موثر و مطمئن است. کانادا از یک روند مورد تایید بین المللی در این بازبینی مستقل برخوردار است . می دانم که بهترین کارشناسان ما این بالاترین استاندارد را حفظ کرده اند. اکنون که واکسن مدرنا موافقت مقامهای بهداشت کانادا را دارد می توانیم توزیع آن به سراسر کشور را آغاز کنیم. در چند روز آینده نخستین دُز های ۴۰ میلیون دُز سفارشی تضمین شده مدرنا وارد کشور می شود.

مقام های وزارت بهداشت کانادا روز نهم دسامبر واکسن آمریکایی داروسازی عطیم فایزر- بیون تک را نیز مورد تایید قرار داده اند.

نخست وزیر کانادا همچنین اعلام کرد کشورش تا آخر ماه ژانویه، نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار واکسن فایزر- بیون تک را نیز که پیشتر سفارش داده شده است دریافت خواهد کرد.

در ایالات متحده نیز به گزارش رویترز، ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دُز واکسن مدرنا بسته بندی شده و آماده توزیع به سراسر کشور پس از کسب موافقت مقام های اداره غذا و دارو ی فدرال است.

اداره غذا و دارو ی فدرال پیشتر واکسن شرکت فایزر- بیون تک را مورد تایید قرار داده و نخستین محموله های آن در سراسر آمریکا توزیع و به کار گرفته شده اند.

XS
SM
MD
LG