لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۴:۰۹

افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا در کالیفرنیا و تعطیلی مدارس این ایالت تا اطلاع ثانوی


به دنبال افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا ویروس در ایالت کالیفرنیا، مدارس این ایالت تعطیل شده است و آموزش تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

پس از تصمیم اتحادیه مدارس لس آنجلس، دومین اتحادیه بزرگ از نوع خود در سراسر آمریکا، مبنی بر لغو تدریس حضوری، آموزش دانش آموزان از پنجشنبه ١٠ دسامبر به صورت مجازی آغاز شد.

آستین بیوتنر، سرپرست این اتحادیه، در پیامی ویدیویی اعلام کرد این تعطیلی، حداقل تا پایان ترم پاییز جاری برقرار خواهد بود.

آستین بیوتنر می‌گوید: «وضعیت وخیم جاری ایجاب می‌کند ترتیبی بدهیم دانش‌آموزان که علاوه بر محدودیت‌های ناشی از اپیدمی کرونا با مشکلات ناشی از سیل، گردباد، و حریق‌های جنگلی هم روبرو شده‌اند بتوانند هرچه سریع‌تر و در نهایت ایمنی به مدارس خود بازگردند.»

تصمیم اتحادیه مدارس لس‌آنجلس پس از آن اتخاذ شد که میلیون‌ها کالیفرنیایی به دلیل افزایش ناگهانی موارد ابتلا به ویروس کووید-١٩ مجبور به ماندن در خانەهای‌شان شدند.

آقای بیوتنر گفت مدارس لس‌آنجلس زمانی می‌توانند باز شوند که سرایت ویروس کرونا کاهش یابد و به سطحی بازگردد که ایمنی دانش آموزان تضمین شده باشد.

کالیفرنیا سه روز پیش با ٢١٩ مورد مرگ ناشی از حملات ویروس کرونا روبرو شد و مرگبارترین روز از آغاز پاندمی کرونا را تجربه کرد.

گزارش یگانه ارسباران

XS
SM
MD
LG