لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۶:۲۴

کمبود شدید کادر درمانی در کالیفرنیای آمریکا، تلاش برای استخدام نیرو از خارج


در آمریکا، بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های ایالت کالیفرنیا با کمبود شدید کادر درمانی روبرو شده اند، و مقام های آن ایالت تصمیم دارند سه هزار پزشک و پرستار از کشورهائی مانند استرالیا و تایوان را بصورت موقتی استخدام کنند.

کادر درمانی و به ویژه پرستاران در ایالت کالیفرنیا معمولاً یا توسط موسسات کاریابی به بیمارستان ها معرفی می شوند و یا از ایالت های دیگر به کالیفرنیا می روند اما اکثر قریب به اتفاق ایالت های آمریکا با افزایش شمار مبتلایان به کرونا دست و پنجه نرم می کنند، و دکتر جانت کافمن از دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو می گوید، کمبود کادر درمانی مختص به کالیفرنیا نیست و هیچ ایالتی پرستار مازاد بر نیاز ندارد.

کالیفرنیا تنها ایالت آمریکا است که بیمارستان ها و مراکز درمانی موظف هستند به ازای هر ۴ مریض در بخش اورژانس از یک پرستار، و به ازای هر دو مریض در بخش مراقبت های ویژه، از یک پرستار استفاده کنند.

در ماه گذشته، نیاز به پرستار در کالیفرنیا ۴۴ درصد افزایش یافت و دکتر مارک گالی وزیر بهداشت کالیفرنیا می گوید، موسسات کاریابی تنها دو سوم از میزان مورد نیاز را تامین کرده اند.

«جین امرشون شا» سخنگوی انجمن بیمارستان های کالیفرنیا هم می گوید، کمبود پرستار بقدری محسوس است که اقدامات پزشکی و عمل های غیر اورژانس در بسیاری از بیمارستان ها به تعویق افتاده است.

XS
SM
MD
LG