لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۱۹

اولین پرواز بویینگ ۷۳۷ مکس پس از منع پرواز ۲۰ ماهه با حضور خبرنگاران آمریکایی


در آمریکا هواپیمای مسافربری موسوم به ۷۳۷ مکس ساخت شرکت عظیم آمریکایی بویینگ- پس گذشت یک منع پرواز بیست ماهه بار دیگر با موفقیت و ایمنی کامل اولین پرواز خود را بین نیویورک و میامی از سر گرفت.

مدیر عملیات پروازی شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز پیش از این پرواز با اطمینان اعلام کرده بود با اصلاحاتی بویینگ در سیستم های کامپیوتری هواپیما انجام داده است پرواز با ۷۳۷ مکس هیچگونه خطری ندارد.

همزمان کادر پروازی آمریکن ایرلاینز از جمله خلبان و کمک خلبان و مهمانداران شرکت نیز تاکید کردند با اطمینان کامل به ارایه خدمات رایج به مسافران ادامه می دهند.

آمریکن ایرلاینز جمعی از خبرنگاران و – فیلم برداران و عکاسان خبری شبکه های تلویزیونی آمریکا را با پرواز ۷۳۷ مکس به میامی برد و آنها نیز در گزارش های خود تاکید کردند پروازشان جزو آرامبخش ترین پروازهای بود که تا کنون به یاد دارند.

دیوید سیمور مدیر عملیات پروازی آمریکن ایرلاینز پیشتر تاکید کرده بود ایمنی پرواز در راس اولویت های این شرکت است: ایمنی پایه و أساس تمامی تصمیم ها و اقداماتیست که انجام می دهیم و اگر مطمین نباشیم انجام نمی دهیم.

بویینگ - ناوگان ۷۳۷ مکس خود را پس از دو حادثه سقوط به فاصله پنج ماه از یکدیگر که منجر به مرگ ۳۴۶ مسافر و خدمه ی پروازی شد در ماه مارس ۲۰۱۹ ناگزیر زمین گیر کرد.

اداره هواپیمایی کشوری فدرال آمریکا ماه گذشته پس از رفع اشکالات طراحی و تعهد بویینگ به آموزش خلبانان مجوز پرواز دوباره هواپیماهای ۷۳۷ مکس را صادر کرد .

بویینگ امیدوار است بتواند با قایل شدن تخفیف ویژه برای شرکت های هواپیمایی که بیشترین پیامدهای اقتصادی ناشی از اپیدمی کرونا را در ماه های اخیر متحمل شده اند اعتبار هواپیماهای ۷۳۷ مکس را به عنوان یکی از پرفروشترین و ایمن ترین وسائل نقلیه هوایی احیا کند

در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه از یک سفارش احتمالی خطوط هوایی ارزان قیمت اروپا بنام رایان ایر خرید ده ها بویینگ ۷۳۷ مکس خبر داده است.

XS
SM
MD
LG