لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۴۶

همکاری بوئینگ با مراکز دانشگاهی آمریکا برای مشارکت در پروژه‌های ناسا


شرکت بوئینگ که طرّاح و سازنده هواپیماهای بزرگ و مقرّ آن در شهر شیکاگو است با دانشگاه عُمدتاً سیاهپوست موسوم به Southern و کالج A&M در شهر باتوُن روژ در ایالت لوئیزیانا بر روی برنامه پرتاب فضاپیماها در سازمان فضانوردی ایالات متّحده، ناسا، همکاری میکند.

هدف از این همکاری تشویق گونه گونی در زمینه طرحهای فضایی است. شرکت بوئینگ حمایت فنّی و بازرگانی لازم را از این دانشگاه و کالج بعمل میاورد تا قابلیت آنها برای بهره مند شدن از پروژه های ناسا در آینده بهبود یابد.

دانشگاه و کالج نیز به نوبه خود استعدادهای مهندسی شان را در تأسیسات موُنتاژ ناسا در شهر نیواوُرلئان در اختیار بوئینگ قرار میدهند.

جان شانوُن ، مدیر برنامه پرتابهای فضایی در شرکت بوئینگ ، میگوید شرکتهای بزرگ که در مقاطعه کاری با دولت و ناسا تجربه اندوخته اند شرکتهای کوچکتر و نهادهای آموزشی در جوامع اقلّیتی را زیر چتر خود قرار میدهند و به آنها چگونگی تعامل با دولت و انجام وظایف فنّی مختلف و توسعه مقاطعه کاری بازرگانی را می آموزند.

به گفته او، دانشجویان در دانشگاه Southern و کالج A&M از یک سطح آموزشی بالابلند بهره مند میگردند و در تیمهایی در بوئینگ جای داده میشوند که در حال ساخت بزرگترین راکت جهان هستند.

شرکت بوئینگ طیّ سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به مقاطعه کاری با اماکن کسب و کار کوچک و گوناگون تخصیص داد.

آقای شانوُن ، مدیر برنامه پرتابهای فضایی در شرکت بوُئینگ، تأکید میورزد اعضای گوناگون هیئت جهانی این شرکت ارزشهایی منحصر بفرد به ارمغان میاورند و بوئینگ به لطف همکاری آنان شرکتی بس قویتر است.

گزارش رامش راسخ

XS
SM
MD
LG