لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۰۳

کمک ۴.۶ میلیارد پوندی دولت بریتانیا به مشاغل و کسب و کار در این کشور


در بریتانیا دولت یک بسته کمکی به ارزش کل ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون پوند را در اختیار اماکن کسب و کار قرار داده است تا از اثرات یک رکود قابل انتظار ناشی از بازخیزی موج بیماری تنفسی همه گیر کووید-۱۹ بکاهد. افزایش موارد ابتلا به این بیماری موجب شده است مقرّرات خانه نشینی اجباری برای سوّمین بار در سرتاسر بریتانیا به اجرا درآید.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، حین اعلام برقراری دیگر بار این محدودیت‌ها گفت نوع جدید و بسیار مُسری ویروس خطر اشباع ظرفیت نظام بهداشتی کشور طی ۳ هفته آینده را بهمراه آورده است.

ریشی سوناک، وزیر امور مالی بریتانیا، پیش از این یک کمک اضطراری ۲۸۰ میلیارد پوُندی را اعلام کرده بود. این کمکها شامل یک پروژه عظیم حمایت از مشاغل است که تا اواخر ماه آوریل اجرا می‌شود. حال، تحت تدابیر جدید کمکی به ارزش کل ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون پوُند، شرکتهای فروش کالا و هتل داران و گردانندگان تفریحات سالم قادر خواهند بود با دریافت ۹ هزار پوُند طی چند ماه آینده به کار ادامه دهند.

به برآورد تحلیلگران، اقتصاد بریتانیا ظاهراً می‌رود تا بار دیگر در کام رکود فروبرود. اقتصاد کشور در ۲ ماه نخست مقرّرات خانه نشینی اجباری در سال ۲۰۲۰ میلادی گرفتار یک نزول بی‌سابقه ۲۵ درصدی شده بود. انتظار می‌رود دامنه رکود جدید محدودتر باشد.

گزارش از رامش راسخ

XS
SM
MD
LG