لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۲:۱۲

درخواست یونیسف برای دریافت کمک اضطراری دو میلیارد و پانصد میلیون دلاری


صندوق کودکان سازمان ملل متحد برای کمک به وضعیت اضطراری در خاور میانه و شمال آفریقا از دولتهای کمک دهنده خواستار کمکهایی به ارزش دو میلیارد و پانصد میلیون دلار برای تامین نیازهای میلیونها کودک در سراسر مناطق آسیب دیده از جنگ و درگیری - بلایای طبیعی و بحران کرونا شد.

تد چایبان مدیر منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا در یونیسف می‌گوید: بزرگترین موارد اضطراری بحران های انسانی در جهان در این منطقه متمرکزاست

این منطقه مهمترین فجایع انسانی را تجربه میکند از یمن قحطی زده گرفته تا سودان که پس از سالها جنگ داخلی اینک با آوارگان پناهجوی اتیوپیایی روبه روست .

این در حالیست که لبنان نیز با بحران و رکود اقتصادی درگیر است بسیاری از پناهندگان فلسطینی و سوری در واکنش به انفجار بزرگی که بیروت را در ماه اوت لرزاند و به ویرانی کشید به اوضاع خود سروسامان بدهند.

جنگ داخلی دهساله سوریه نیز میلیونها انسان را آواره کرده است.

در این میان پندمی کرونا نیز به مشکلات اضافه شده و مستلزم مراقبتهای بهداشتی ست .

۵۰۰میلیون دلار از کمک درخواستی یونیسف برای کمک به کشور های منطقه در مبارزه با بیماری کرونا و حدود ۸۷۴میلیون دلار برای برنامه ای آموزشی کودکان خرج خواهد شد.

آقای چابیان میگوید آموزش کودکان در مناطق جنگی وظیفه بسیار مهم ولی دشوار است و حملات ویروس کرونا نیز اوضاع را پیچیده تر و مشکل تر کرده است .

وی میگوید به طور تقریبی حدود چهل درصد از دانش آموزان یونیسف دسترسی به اینترنت یا کامپیوتر را ندارند

یونیسف سال گذشته تقاضای کمکی دو میلیارد دلاری کرد که فقط توانست نیمی از آن را دریافت کند .

به نظر میرسد در شرایطی که اقتصاد جهانی در رکود به سر میبرد و دولتها درگیر مراقبت از اقتصاد خود هستند آژانس امسال با چالش هولناکی روبه روست .

XS
SM
MD
LG