لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۵۳

استفاده از یک ربات به نام ورسیوس برای جراحی در بریتانیا


در بریتانیا، شرکت «سی ام آر» که یک شرکت فن آوری های نوین تجهیزات پزشکی است، اعلام کرد، مرحله آزمایشی و تحقیقاتی ربات ورسیوس که یک ابزار بسیار پیشرفته کمکی برای جراحی های کمتر تهاجمی است، به پایان رسیده، و این ربات آماده عرضه و استفاده عمومی است.

دکتر مارک اسلک، رئیس گروه پزشکی شرکت «سی ام آر» گفت: ایده اصلی این است که برای جراح، دید بهتر و دامنه عمل و انعطاف وسیعتری در اندام های حساس و حیاتی فراهم شود و در عین حال، بیماران بیشتری به این نوع جراحی دسترسی داشته باشند.

دکتر مارک اسلک و همکارانش می گویند، کمبود عرضه و افزایش تقاضا برای عمل های جراحی کمتر تهاجمی، او و گروه برجسته همکارانش در کمبریج را بر آن داشت که این ربات را در شرکت «سی ام آر» ، طراحی و تولید کنند.

دکتر مارک اسلک- رئیس گروه پزشکی شرکت «سی ام آر» گفت: جراح می تواند در فاصله مناسبی از بیمار قرار بگیرد و نیاز به افراد کمتری در اتاق عمل هست. در نتیجه عوارض جانبی نظیر عفونت زخم و میزان بستری مجدد کم می­شود. باید تاکید کنم که ربات فقط دقت عمل جراح را بالا می برد/ و همه تصمیم ها توسط جراح و مهارت های تخصصی و آموزشی اش گرفته می شود.

علاوه بر مزیت های بسیار مهم ورسیوس برای جراحان، بیماران نیز از درد کمتر و کوتاه شدن دوره نقاهت، ابراز رضایت و خوشحالی می کنند.

XS
SM
MD
LG