لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۱:۵۶

نخست وزیر بریتانیا می‌گوید مردم با وجود خستگی از محدودیت‌ها آن را اجرا کنند


بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، می‌گوید خستگی و کلافگی مردم از شرایط محدود‌کننده در این دوران همه‌گیری را درک می‌کند، اما اجرای آن لازم است.

مقررات یک‌ماهه کنونی که شامل تقریباً یک سوم کل جمعیت بریتانیا می‌شود، دوم دسامبر به پایان می‌رسد. پس از آن، مناطق بنا به شرایط خود از گروه ۱ تا گروه ۳ طبقه‌بندی خواهند شد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، گفت:‌ «این طبقه‌بندی سختگیرانه، نسبت به مقررات تعطیلی کنونی بسیار راحت‌تر خواهد بود. از آن برای کاهش بیماری، به ویژه در مناطق گروه‌های ۳ و ۲ استفاده خواهیم کرد تا واکسن فراهم شود، که امیدواریم طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده باشد.

بر اساس این طرح، ۲۰ میلیون تن از جمعیت ۵۵ میلیونی بریتانیا در گروه ۳ قرار خواهند گرفت که تحت پوشش همان مقررات یک ماهه کنونی خواهد بود. شهر لندن در گروه ۲ قرار می‌گیرد.

نخست وزیر بریتانیا که هنگام دیدار از یک آزمایشگاه صحبت می‌کرد از تجربه ای که دولت در شهر لیورپول به دست آورده بود، به عنوان یک مثال موفق نام برد.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا افزود: «من خیلی خوش بین هستم که در مدت کوتاه با این ابزار، یعنی واکسن و تست کردن کل ساکنین مناطق، بتوانیم نه تنها شیوع ویروس را تحت کنترل درآوریم، بلکه به پایین آوردن میزان ابتلا کمک کنیم تا بتوانیم دوباره درهای اقتصادی بگشاییم.»

همه‌گیری کرونا منجر به کاهش ۱۱ درصدی تولید ناخالص ملی بریتانیا شده است؛ کاهشی که در ۳۰۰ سال گذشته بی‌سابقه است. بریتانیا اکنون موج دوم بسیار سختی از این بیماری را طی می‌کند و در میان کشورهای اروپایی بالاترین آمار رسمی تلفات ناشی از آن را دارد.

XS
SM
MD
LG