لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۶:۴۹

بوریس جانسون: ۲۰۲۰ سال کشف مجدد اتحاد و پیوستگی مردم بریتانیا بود


بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در پیام خود به مناسبت سال نو میلادی، دانشمندان و کارکنان شاغل در خدمات ضروری را مورد ستایش و قدردانی قرار داد.

نخست وزیر بریتانیا، در پیام ویدیویی اش، خطاب به مردم کشور، سال ۲۰۲۰ را سال کشف مجدد اتحاد و پیوستگی مردم بریتانیا خواند و گفت تلاش دانشمندان، داوطلبان و کارکنان خدمات ضروری ما را به راه حل برای چالش امروز دنیا نزدیک کرده است.

بوریس جانسون گفت: ۲۰۲۰ به پایان رسید. در سال گذشته دولت ناچار شد که به مردم بگوید، چطور زندگی کنند و به چه مدت دست هایشان را بشویند و چند نفر را در خانه هایشان پذیرایی کنند. سالی بود که ما عزیزان زیادی را از دست دادیم و من تصور میکنم که عده زیادی مشتاقانه منتظر پایان این سال بودند. اما ما در سال ۲۰۲۰ روحیه اتحاد دوباره را کشف کردیم و در حالیکه در خانه مانده بودیم با صدای به هم کوبیدن قابلمه و ماهیتابه شادی کرده و از فداکاری کارکنان بهداشتی تشکر کردیم. در این سال کارکنان خدمات مورد نیاز، با تلاشی چشمگیر چرخ زندگی ما را در جریان یکی از بزرگترین بحران های چندین نسل اخیر به حرکت درآوردند. و از همه مهمتر دانشمندان ما در دانشگاه آکسفورد واکسن موثر و ارزانی ساختند که در دمای اتاق قابل نگهداری است

آقای جانسون در پایان سخنانش، به موفقیت برگزیت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اشاره کرد و آن را واسطه آزادی بریتانیا در برنامه ریزی برای اولویت هایش به ویژه در زمینه پیشرفت های علمی، اقتصادی و زیست محیطی دانست.

XS
SM
MD
LG