لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۱:۵۴

سرمای شدید و همه‌گیری کرونا شرایط پناهجویان نوار مرزی شمال سوریه را سخت‌تر کرد


در سوریه آوارگان جنگ طولانی داخلی در سرتاسر نوار مرزی شمال باختری این کشوردراردوگاه های غیر دولتی اکنون در سرمای زمستان با مشکلات ناشی از اپیدمی کرونا و فقر نیز روبرو شده اند.

ام اناس، زن آواره سوری در ادلیب می‌گوید: وضعیت‌مان خیلی بد است. نه چادرهای خوبی داریم و نه وسیله زندگی. ده بچه و نوه دارم .هیچ کمکی به ما نمی‌شود. برای گرم کردن اینجا مجبور هستیم هیزم جمع کنیم.

شمار آوارگانی که وضعیت مشابه دارند کم نیست .صدها آواره در اردوگاه های موقت در استان ادلیب اسکان داده شده اند؛ اردوگاهایی که بارندگی و سیلاب ، وضعیت را برای آوارگان مجبور به زندگی در زیر چادرهای اغلب پاره پاره به مراتب دشوار تر کرده است.

این اردوگاه که در یک زمین کشاورزی ایجاد شده و هیچ گونه زهکشی برای هدایت سیلاب ها وجود ندارد یک نمونه آشکار است.

آوارگان در این اردوگاه برای گرم شدن در سرمای سخت زمستان زیر این چادرها هیزم می سوزانند که می تواند به آتش سوزی و فاجعه بیانجامد.

کمک به بیش از دو میلیون سوری آواره از جنگ فعلا توسط یک سازمان امداد غیر دولتی به نام گروه هماهنگ کننده کمک های سوری انجام می گیرد که مخالفان رژیم بشار ایجاد کرده اند.

به گزارش این گروه، یک میلیون از این آوارگان در ۱۲۹۳ اردوگاه دولتی و غیر دولتی ایجاد شده درزمین های کشاورزی زندگی می کنند

XS
SM
MD
LG