لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۰۸

اعمال محدودیت‌های بیشتر در کره جنوبی برای مبارزه با موج جدید همه‌گیری کرونا


در کره جنوبی بالاترین سطح ابتلا به کووید۱۹ در یک روز مقام‌های آن کشور را ناگزیر به اعمال محدودیت‌های بیشتر و وسیعتر برای مبارزه با کرونا کرده است.

مقام های کره جنوبی می‌گویند آن کشور با موج جدید شیوع کرونا مواجه شده است و از همین رو محدودیت‌های پیشگیرانه، به ویژه رعایت فاصله اجتماعی در سئول و حومه پایتخت، جدی‌تر اعمال خواهد شد.

بر پایه تدابیر جدید در سئول علاوه بر اعمال مقررات منع رفت و آمد شبانه اجتماعات بیش از پنجاه نفره ممنوع شده و باشگاه های ورزشی و میکده‌ها تعطیل خواهد بود.

در چارچوب مقرراتی که از روز سه شنبه در کره جنوبی به اجرا گذاشته خواهد شد برگزاری مراسم نیایش در کلیساها نیز ممنوع می شود و محدودیت های جدیدتر و بیشتری در کلاس های درس مدارس اعمال خواهد شد.

وزیر بهداشت کره جنوبی وضعیت پاندمی کرونا در آن کشور را بسیار خطرناک توصیف کرده و درباره احتمال شیوع بیشتر ویروس در سطح کره جنوبی هشدار داده است.

روند فزاینده ابتلا به کرونا در نزدیک به یکماه گذشته شمار مبتلایان به کووید۱۹ در آن کشور را به بیش از سی و هفت هزار و پانصد نفر رسانده است. در کره جنوبی تاکنون بیش از پانصد نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند.

گزارش مسعود ملک

XS
SM
MD
LG