لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۲:۰۵

تکنولوژی استفاده از یک آئینه برای انجام تمرینات ورزشکاران بدون مربی


در دوران همه گیری ویروس کرونا، آینه هوشمند جدیدی به کمک ورزشکاران آمده است. این آینه جدید به علاقمندان ورزش کمک می‌کند تا بدون ارتباط با مربی، آموزش تمرینات تخصصی خود را دریافت کنند.

به تازگی یک شرکت تایوانی، تکنولوژی جدیدی را به این آینه های هوشمند افزوده و به روند رو به رشد تجربه های جدید و تمرین با فن آوریهای تازه کمک کرده است.

مهندسان این شرکت برای بهبود کارایی این آینه ها، از یک دوربین سه بعدی جدید برای نظارت بر تمرینات کاربر و بازخورد متناسب استفاده کرده اند.

دنی چیانگ، مدیر بازاریابی این شرکت از تشخیص حرکات مفاصل اسکلت انسانی توسط این دوربین سه بعدی خبر داد و افزود حرکات ورزشی بدنساز توسط پردازشگر تعبیه شده در اینه محاسبه می‌شود تا از درستی حرکات اطمینان حاصل گردد.

مدیرعامل شرکت تکنولوژی سلامت جانسون، جیسون لو نیز معتقد است که آینه ورزشی هوشمند در دوران همه گیری کرونا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی را آسان تر کرده است.

در دوران کرونا، ورزشکارانی که مایلند در باشگاه با کسی تماس نداشته باشند، می‌توانند از این اینه بعنوان مربی خود استفاده کنند. این آینه با ا‌‌پلیکیشن ویژه نصب شده بر روی تلفن هوشمند کار می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد محتوای تمرینات مختلف را با تلفن خود کنترل کنند.

آنها می‌توانند با توجه به شرایط محیطی و‌ آمادگی جسمانی خود نوع، شدت و سرعت ورزش مورد نظر را انتخاب و‌ از روشهای مختلف تمرینی پیشرفته و‌سریع تا آرام مانند یوگا را امتحان نمایند.

قیمت این آینه هوشمند تقریباً ۱۷۸۵ دلار است و اشتراک ماهانه ا‌پلیکیشن آن کمتر از ۱۸ دلار هزینه دارد.

XS
SM
MD
LG