لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۱:۱۷

پاکستان همه مدارس و مراکز آموزش عالی را تا پایان ۲۰۲۰ تعطیل کرد


وزارت آموزش و پرورش پاکستان اعلام کرد، کلیه مدارس و مراکز آموزش عالی، به منظور مهار موج دوم همه­گیری کووید ۱۹، تا پایان سال ۲۰۲۰، تعطیل، و کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می­شوند.

دامنه و ابعاد گسترده پاندمی کووید ۱۹، در آغاز سال تحصیلی جاری نیز، موجب شد تا مدارس پاکستان، یکماه دیرتر از همیشه و در ماه سپتامبر آغاز به کار کنند. و در چند هفته اخیر با افزایش شمار مبتلایان، دولت تصمیم گرفت، آموزش حضوری را تا یازدهم ژانویه ۲۰۲۱، متوقف کند.

ثمینا چاودری: مدیر یکی از مدارس خصوصی لاهور:

ما اندوهگین و نا امید هستیم. تصمیم اخیر دولت برای تعطیل کردن مدارس، روحیه ما را از بین برده، و تلاش می کنیم که بچه ها را به مدرسه بازگردانیم. زیرا دانش آموزان، اگر ۷-۸ ماه از محیط آموزشی دور باشند، انگیزه خود را از دست می­دهند. ریشه این مطلب در روانشناسیِ رفتار بشری است.

علاوه بر مدارس، دولت پاکستان، برگزاری اجتماعات را ممنوع، و رفت و آمدها را محدود کرده است. وزیر آموزش و پرورش پاکستان هم تاکید می­کند، که باز شدن مدارس در ماه ژانویه، به بازنگری شرایط و مهار همه گیری ویروس کرونا وابسته خواهد بود. تا آخرین هفته ماه نوامبر در پاکستان، آمار رسمی مبتلایان کووید ۱۹ بیش از ۳۸۶ هزار نفر و شمار جانباختگان، حدود ۸ هزار نفر است.

گزارش شیده رضایی

XS
SM
MD
LG