لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۳۴

تلاش‌ها در نیویورک برای توزیع واکسن؛ همزمان با محدودیت جدید در این ایالت


با افزایش آمار ابتلا به ویروس و شمار بستری‌ها در بیمارستان‌های نیویورک، شهر نیویورک ستاد فرماندهی توزیع واکسن تشکیل داد ولی رستوران‌ها با محدودیت‌های جدید روبرو شدند.

از صبح روز دوشنبه به دستور اندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک، گواهی پذیرائی در فضای داخلی رستوران‌های نیویورک،‌ مجددا لغو شد، ولی از سوی دیگر، شهردار نیویورک اعلام کرد برای سازمان دادن به تلقیح واکسن، یک ستاد مرکزی تشکیل می‌دهد.

بیل دو بلازیو شهردار نیویورک می‌گوید کار ستاد فرماندهی واکسن این است که از توزیع سریع و عادلانه واکسن اطمینان حاصل کند،‌ و تصویر کلی پیشرفت تلقیح در شهر را نشان خواهد داد که همه امدادگران پزشکی و درمانی در همه جای شهر واکسن دریافت کنند و اعتماد مردم از نظر رعایت برابری، جلب شود.

اندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد که ستاد مشورتی ایالتی تصمیم اداره غذا و داروی فدرال در صدور جواز اضطراری به واکسن فایزر را تائید کرده و گفت در کار توزیع واکسن در نیویورک تاخیری نبوده و ۱۷۰ هزار «دوز» واکسن فایزر که قبلا اعلام شده بود، بلافاصله دریافت خواهد شد.

در هفته سوم دسامبر نیویورک قرار است ۳۴۶ هزار «دُز» واکسن از شرکت مادرنا دریافت کند که جواز توزیع اضطراری آن به زودی از سوی اداره غذا و داروی فدرال صادر خواهد شد.

پیش از این در فاز دوم بازگشائی پساکرونائی، رستوران‌های نیویورک اجازه یافته بودند از ۲۵ درصد فضای داخلی برای پذیرائی استفاده کنند.

رستوران ها برای انتقال به پیاده‌رو و بخشی از حاشیه‌ی خیابانها، هزینه‌های زیادی متحمل شده‌اند، ولی با سرد شدن هوا، از امکان پذیرائی در هوای آزاد کاسته شده است.

گزارش از مسعود ملک

XS
SM
MD
LG