لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۳۴

به جای حضور میلیونی، مراسم شب سال نو در نیویورک با حضور ۱۰۰ مهمان از کادر درمانی


به خاطر رعایت محدودیت‌ها در دوران کرونا، شب تحویل سال نو میلادی، به جای یک میلیون نفر، حدود صد میهمان شامل پزشکان و پرستاران تا کارکنان سوپرمارکت‌ها و رانندگان حمل و نقل شهری، می‌توانند شاهد مراسم فرو افتادن گوی بلورین باشند.

در این‌جا، متخصصان فنی‌ بلورسازی‌ واترفورد ایالت رودآیلند، دارند طرح جدید آن را در محل همیشگی، که چهارراه دنیا لقب دارد، نصب می‌کنند.

از دعوت شدگان در فضاهای جداگانه با رعایت فاصله‌گیری اجتماعی پذیرائی خواهد شد. صدها میلیون تماشاگر تلویزیون می‌توانند مراسم تحویل سال و فروافتادن گوی بلورین را که با موسیقی و رقص همراه است، در تلویزیون تماشا کنند.

گوی بلورین ۴ متری پوشیده از ۲ هزار قطعه مثلث بلور، به تعبیر سازندگان‌اش، به شهری که در سالی پرمشقت، بیش از ۲۵ هزار جان‌باخته‌ کرونائی را به خاک سپرده، نور امید می‌پاشد، با ۳۲ هزار چراغ الکترونیکی که امسال طرح جدید هدیه‌ شادی، متشکل از برش‌های درخشان هم به آن اضافه شده است.

جفری استراوس، رئیس موسسه برگزارکننده مراسم شمارش معکوس سال تحویل در میدان تایمز نیویورک، می‌گوید هر چند شمار کمتری حضور خواهند داشت، ولی سنت همان است. همچنان همراه با مردم سراسر دنیا، شاهد فروآفتادن این برج اهدائی بلورسازی‌ «واترفورد» خواهیم بود، با امید به شادی‌ بیشتر در سال ۲۰۲۱ که سخت به آن نیاز داریم.

XS
SM
MD
LG