لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۵:۳۳

همزمان با افزایش موارد، مکزیک تعداد سایت‌های آزمایش کرونا را افزایش داد


دولت مکزیک تعداد تست های کرونا را در مناطقی که بیشتر آسیب دیده اند، افزایش داد.

در هفته اخیر ۲۶ مرکز جدید تست کرونا در مکزیکوسیتی پایتخت این کشور احداث شده است. در حال حاضر دویست مرکز انجام تست کرونا در مکزیکوسیتی بصورت فعال از شهروندان تست می گیرند.

پس از برداشتن قرنطینه و بازگشایی صنوف اقتصادی، موج جدیدی از ابتلا به ویروس کوید نوزده در مکزیک مشاهده می شود. به طوری که ۶۴ درصد بیمارستانها را بیماران کرونایی اشغال کرده اند.

مقامات دولتی در نظر دارند حداقل روزانه بیست هزار تست کرونا انجام دهند اما این تعداد هم کافی به نظر نمی رسد. هزاران نفر قبل از طلوع خورشید در صف های طویل تست کرونا می ایستند.

تانیا از چهار صبح در صف انجام تست برای دخترش بوده است. این شهروند ساکن پایتخت مکزیک می گوید: «تقاضا خیلی بالاست و دولت نمی‌تواند برای همه متقاضیان تست تهیه کند. این سومین تلاش مان برای انجام تست است.»

اولویت با بیماران مسن و کسانی است که علائم شدید بیماری را دارند.

بدنبال بالا گرفتن موارد ابتلا، کارفرمایان از کارمندان و کارگران می خواهند تا برای حضور در محل کار، از صحت خود اطمینان بدهند. این موضوع کارگران و کارمندان را مجبور می کند، با آنکه هیچ علامتی از بیماری ندارند، تست بدهند.

بر اساس داده های دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از یک میلیون نفر در مکزیک به کرونا مبتلا شده و ۱۱۴ هزار ۲۴۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG