لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۶:۳۱

لبنان هم برای جلوگیری از گسترش کرونا، یک تعطیلی سه هفته‌ای اعلام کرد


لبنان تعطیلی اجباری کامل ۳ هفته ای برای جلوگیری از گسترش کوید-۱۹ اعلام کرد.

به گفته حمد حسن، وزیر موقت بهداشت آن کشور، تعطیلی از پنجشنبه ۷ ژانویه آغاز می شود و تا اول فوریه ادامه خواهد داشت. بیمارستانهای لبنان تقریباً به حداکثر ظرفیت پذیرش بیمار رسیده اند و مسئولین خود را برای موجی دیگر پس از تعطیلات کریسمس و سال نو آماده میکنند.

محمود حسون رئیس بخش مراقبتهای ویژه، بیمارستان رفیق حریری می‌گوید: وضعیت در ۱۰ روز آینده سخت تر خواهد بود. ما تقریباً پر هستیم و هنوز حتی اثر دوران تعطیلی را ندیده ایم. ۷ تا ۱۰روز آینده دوران سختی برای بخش پزشکی لبنان خواهد بود.

رفت و آمد از ۶ عصر تا ۵ صبح روز بعد نیز ممنوع خواهد بود. البته استثناهایی وجود دارد. شمار مبتلایان و تلفات در لبنان رو به افزایش است. تعطیلی اجباری جدید توأم شده است با نگرانیها در مورد بالا بودن نرخ بیکاری، تورم و فقر. با کمبود دلار، تهیه لوازم پزشکی نیز دشوار شده است.

جد حتونی یک دانشجو می‌گوید: انتظار تعطیلی اجباری بعد از تعطیلات کریسمس و سال نو می‌رفت. آنها میدانستند که مردم مقررات را رعایت نخواهند کرد؛ مثل ممنوعیت اجتماع بیش از ۵ نفر و غیره.

پس از انفجار مهیب تابستان در بندر بیروت که همزمان بود با گسترش ویروس واحدهای مراقبتهای ویژه به حداکثر طرفیت خود رسیدند. بدتر آنکه در آن انفجار چند بیمارستان نیز تخریب شد.

XS
SM
MD
LG