لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۴۴

شرکت آمریکایی جانسون هم واکسن کرونای خود را برای مجوز ارائه می‌دهد


جانسون اند جانسون، شرکت عظیم و با سابقه آمریکایی در تولید دارو، واکسن و فرآورده های بیوتکنولوژی، ثبت نام داوطلبان بیشتر، برای کارآزمایی بالینی واکسن کووید ۱۹ خود را در شش کشور آمریکای لاتین متوقف، و از دانشمندان مسئول این تحقیق خواست تا اطلاعات ۴۰ هزار شرکت کننده فعلی را گردآوری و تحلیل کنند.

جانسون اند جانسون می گوید، اساس این تصمیم، افزایش شیوع بیماری در آمریکای لاتین، و کافی بودن اطلاعات ۴۰ هزار نفر برای تصمیم­گیری در این مرحله است.

دکتر میگل اورایان از مدیران محلی تحقیقات جانسون اند جانسون در سنتیاگو گفت: مدیران جانسون اند جانسون، با مشاهده اینکه شرکتهای فایزر، استرازنیکا و مدرنا، هر کدام با حدود سی تا چهل هزار داوطلب، موفق به دریافت مجوز عرضه اضطراری واکسن از اف دی ای شدند، با خود می­گویند، چرا ما باید کاتولیک‌تر از پاپ باشیم و شصت هزار داوطلب را در مطالعه شرکت دهیم؟ اینکار یکی دو ماه بیشتر طول می­کشد و منفعت و مزیت رقابتی آنها را کاهش می­دهد.

جانسون اند جانسون می گوید، تا پایان ژانویه سال ۲۰۲۱ اطلاعات را تحلیل خواهد کرد و در صورت موفقیت در ماه فوریه از اف دی ای، اداره نظارت بر امور غذا و دارو در آمریکا مجوز اضطراری توزیع را درخواست می کند.

این واکسن برخلاف واکسن هایی که تا به حال مورد تایید مقام های نظارتی آمریکا و اروپا قرار گرفته، فقط یک بار تزریق می شود و نیازی به دوز یادآوری ندارد.

با این همه تصمیم جانسون اند جانسون موجب نارضایتی مدیران محلی تحقیق در شیلی، مکزیک، آرژانتین، برزیل و کلمبیا شده است و دولت این کشورها را نگران تغییر شرایط قرارداد با این کمپانی و تامین واکسن مورد نیاز این کشورها می کند.

XS
SM
MD
LG