لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۲:۴۷

اجازه توزیع و تزریق واکسن کرونای فایزر در ایتالیا صادر شد


پس از چراغ سبز اداره دارویی اروپا ، برای استفاده از واکسن در بیست و هفت کشور عضو این اتحادیه ، اداره دارویی ایتالیا رسما اجازه واکسیناسیون فایزر و بایو انتک را صادر کرد .

واکسن ساخته شده توسط شرکت دارویی بایوانتک آلمانی و داروسازی آمریکایی فایزر هم اینک در ایالات متحده، بریتانیا ، کانادا و سایر کشورها مورد استفاده قرار گرفته است .

نیکولا ماگرینی ، مدیر کل اداره دارویی ایتالیا می‌گوید: با کمی هیجان تأیید و مجوز بازاریابی واکسن فایزر و بایو انتک را اعلام میکنم

قرار است یک روز قبل از آغاز عملیات واکسیناسیون اولین محموله با ۹۷۵۰دوز واکسن از مرز بلژیک وارد ایتالیا شود و برای توزیع در سراسر کشور به بیمارستان عفونی سپالانزانی در رم میرود و همزمان با چندین کشور اروپایی از بیست و هفتم دسامبر عملیات واکسیناسیون همگانی آغاز میشود .

پس از فشار زیادی که در هفته گذشته از سوی کشور های عضو اتحادیه اروپا و به ویژه آلمان بر اداره دارویی اروپا وارد آمد این اداره به ارزیابی درباره واکسن سرعت بخشید .

موارد ابتلا در ایتالیا در حال افزایش است و ایتالیا تصمیم دارد در ایام تعطیلات کریسمس بخشی از مقررات قرنطینه ملی را اجرا کند .

بنابر آمار جدید وزارت بهداشت این کشور، شمار بیشترین جانباختگان از کووید۱۹ دریک روز حدود ششصد نفر بود و در کل نزدیک به هفتاد هزار نفر رسیده است .

XS
SM
MD
LG