لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۴:۵۴

فدراسیون‌های فوتبال اسرائیل و امارات یک توافق تاریخی امضا کردند


توافقنامه تاریخی فدراسیون فوتبال اسرائیل و اتحادیه فوتبال امارات با حضور رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به امضا رسید.

امارات متحده عربی و اسرائیل در مراسمی که با شرکت جیانی اینفانتینو،‌ رئیس فیفا، شیخ رشید بن حمید النعیمی، رئیس اتحادیه فوتبال امارات و اورن هاسون، رئیس فدراسیون فوتبال اسراییل در دبی برگزار شد، تفاهمنامه ورزشی امضا کردند که طی آن چندین فعالیت مشترک از جمله برگزاری دیدارهای دوستانه درسطح ملی و باشگاهی و‌ کارگاه های مشترک برای اعضای فنی و اداری دو فدراسیون پیش بینی شده است.

شیخ رشید، با ابراز خوش بینی از امضای تفاهم نامه تأکید کرد که این گام مهمی برای تقویت روابط با اسرائیل و سایر کشورهاست. وی با تشکر و قدردانی از رئیس فیفا برای حضور و حمایت از این توافقنامه ، تأکید کرد که فوتبال، زبان صلح ، مدارا و عشق است.

اورن هاسون، رئیس فدراسیون فوتبال اسرائیل نیز افزود که حضور در مراسم توافق در دبی دو ماه پیش برای همه، تنها یک رویا بود ولی اکنون به واقعیت تبدیل شده است.

وی از همه خواست برای ایجاد روابط قوی از تل آویو دیدن کنند و به نسل های آینده اطلاع دهند که فوتبال، مردم را متحد می کند و زبان مشترک صلح است.

اینفانتینو‌ هم از حمایت فیفا برای اجرایی شدن این توافق نامه خبر داد.

رئیس فیفا ، به دعوت رییس شورای ورزش دبی، شیخ منصور بن محمد بن راشد آل مکتوم، برای نظارت بر امضای این توافق نامه به دبی سفر کرد.

طبق اعلام شورای ورزش دبی، رئیس فیفا در کنفرانس بین المللی ورزشی دبی که قرار است تحت عنوان «فوتبال در اجلاس سران» ۲۷ ‌دسامبر در هتل برج خلیفه برگزار شود، سخنرانی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG