لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۱۷

نقاشی گروهی در عراق برای غلبه بر افسردگی و انزوای ناشی از قرنطینه


درعراق همزمان با اوج بحران کرونا ، علاء العتبی، نقاش مشهور بصره به همراهی شماری از نقاشان آماتور در پارک ملی شهرطَیَران دستجمعی نقاشی می کنند.هنرمندان این شهر جنوبی عراق، پس از هفته ها تنهائی حالا فرصتی یافته اند تا خلاقیت هنری خود را به نمایش بگذارند. حسین نجار دبیر هنر و نیز استودیو غدیر در بصره سازمان دهنده این برنامه اند.

حسین نجار، دبیر هنر و سازمان دهنده برنامه پارک در بصره می‌گوید: این نخستین گردهمایی هنرمندان در یک برنامه هنری و فرهنگی در فضای باز آنهم با حضور جمع کثیری از هنرمندان است. نزدیک به ۱۵۰ هنرمند جوان از نقاش گرفته تا دکوراتور، موزیسین، خوشنویس و طراح در اینجا برای نمایش آثارشان حضور دارند.

استقبال هنرمندان از این ابتکار و همچنین تنوع هنری آنها ، بیش از آنست که ما درآغاز پیش بینی کرده بودیم . علاء العتبی ازافسردگی روانی خود در دوران انزوا و قرنطینه ، و نیز انرژی مثبتی سخن می گوید که این فعالیت هنری جمعی به او داده است.

علاء العتبی، هنرمند نقاش در بصره می‌گوید: گسستگی ناشی از پاندمی کرونا موجب افسردگی هنرمندان شد . ما برا ی جبران این کمبودها، چنین برنامه یی را طرح ریزی کردیم و فعلا سعی می کنیم به فعالیت جاری مان ادامه دهیم. این کار دست های ما را قوی تر خواهد کرد.

اپیدمی کرونا به گزارش رویترز به نقل از مقام های وزارت بهداشت ، تا کنون به جان باختن بیش از ۱۲ هزار مبتلای به ویروس کرونا منجر شده است

XS
SM
MD
LG