لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۰۹

بحران مسکن موجب مهاجرت افراد از پایتخت ایران شده است


تداوم بحران اقتصادی و در نتیجه آن مشكلات معیشتی و مسكن، شهروندان ایرانی به ویژه ساكنین پایتخت را با مشكلات جدی روبرو كرده است.

در همین زمینه علی درویش‌پور، معاون استانداری استان البرز با مركزیت كرج، اعلام كرد كه سالانه هشتادهزار نفر از تهران به كرج نقل مكان و زندگی می كنند.

او دلیل این پدیده را گرانی مسكن و معیشت در تهران دانسته است و گفته چون غالب این جمعیت مهاجر از پس هزینه‌های گران مسکن و معیشت در تهران بر نمی‌آیند،‌ درشهرهای اطراف از جمله کرج ساکن می‌شوند.

به گفته این مقام، هر سال جمعیتی به اندازه شهرهشتگرد به استان البرز اضافه می‌شود که همین فراهم كردن امكانات را ملزوم می كند.

بر أساس سخنان معاون استانداری استان البرز ، مهاجرت از تهران به شهرهای مجاور به ویژه كرج، سالانه پانزده هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزان این استان اضافه كرده كه در نتیجه آموزش و پرورش مجبوربه احداث سالانه دست كم پانصد كلاس درس است.

طبق آمار، استان البرز دومین استان مهاجرپذیرکشور است. بالا رفتن هزینه مسکن، بالا رفتن نرخ بیکاری و پایین بودن دستمزد شاغلان در مرکز کلان‌شهرها و در کنار آن معضلاتی چون آلودگی هوا و فرسودگی سیستم حمل نقل شهری، بخشی از جمعیت شهرهای بزرگ به ویژه پایتخت را مجاب به مهاجرت به شهرهایی چون كرج، مركزاستان البرز کرده است.

XS
SM
MD
LG