لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۶:۰۵

پدر یکی از کشته‌های هواپیمایی که سپاه سرنگون کرد، یک مقام سپاه و ظریف را جنایتکار خواند


در تجمع اعتراضی خانواده ها و بازماندگان هواپیمای اوكراینی در تهران و در دادسراینظامی كه ویدئوی آن در شبكه های اجتماهی منتشر شده، پدر مریم ملک، یکی از قربانیان اینصانحه، امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه و محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوریاسلامی را جنایتکار خواند و خواستار محاکمه کسانی شدکه در شلیک به هواپیمای مسافربری دست داشته‌اند. بازماندگان و خانواده های حاضر در جلسه به مشارکت ندادن آنها در تحقیقات پرونده وپنهان‌کاری مسئولان معترض شده و خواهان شفافیت در این زمینه شدند.

پدر مریم ملك كه بهنمایندگی از حاضرین در جلسه سخن می گفت؛ از مسولین حاضر پرسید.

پدر مریم ملك گفت: چطور ممكن است یك مشت آدم جنایتکار در تحقیقات شرکت داشته باشند؟آیا این امکان‌پذیر است؟ فرمانده هوافضایی که خودش تا مفرق دستش به خون فرزندان ما آلوده استآیا اجازه می‌دهد که تحقیق به درستی انجام شود.

با این حال، مقامات جمهوری اسلامی تاكنون جزئیات این حادثه و برخورد با مسئولین واقعی شلیک موشک‌های سپاه به هواپیمای اوكراینی را منتشر نكرده اند و تنها از بازدداشت شش نفر در ارتباط باسقوط هواپیمای اوكراینی خبر دادند اما به اسامی و سمت آنها اشاره‌ای نشده و بسیاری از سوالات بازماندگان حادثه، بی پاسخ مانده است.

XS
SM
MD
LG