لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ایران ۱۵:۳۹

دولت هند می‌گوید حاضر به لغو قوانین مورد اعتراض کشاورزان نیست


دولت هند روز دوشنبه اعلام کرد حاضر به لغو قوانین جدید کشاورزی نیست.

در واکنش کشاورزان هم دولت را به تداوم اعتراضات در هفته های آینده تهدید کردند. در این میان اما دو طرف توافق کردند بار دیگر برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب دیدار کنند.

نارندرا سینگ تومار، وزیر کشاورزی هند می‌گوید امروز ما نتوانستیم به نتیجه ای برسیم اما دولت و اتحادیه کشاورزان تصمیم گرفته اند دوباره در هشتم ژانویه با هم گفتگو کنند.

از ۴۰ روز پیش هزاران کشاورز در جاده های اطراف پایتخت، دهلی نو چادر زده اند. معترضان خواستار اصلاح قانون کشاورزی و تضمین حداقل قیمت حمایتی برای محصولات تولیدی هستند.

رهبران کشاورزان تهدید کرده اند تا زمانی که دولت با خواست آنها مبنی بر لغو کامل قوانین جدید موافقت نکند اعتراضات ادامه خواهد داشت.

اتحادیه های کشاورزی بر این باورند که قوانین جدید تنها به نفع گروه صنعتی رلیانس است. کشاورزان غالبا محصولات خود را به خرده فروشان کوچک و با قیمتی پائین تر از قیمت تضمین شده دولتی می فروشند.

کشاورزان نگرانند با وضع قوانین جدید شرکت های بزرگتر وارد این عرصه شده و محصولات آنها را با قیمتی باز هم پائین تر خریداری کنند ، ضمن اینکه ممکن است دولت هم بتدریج تعهد خود برای تضمین حداقل قیمت محصولات کشاورزان را فراموش کند .

XS
SM
MD
LG