لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۲۸

تولیدکنندگان عرصه سینما درهند به کارشان کم‌کم باز می‌گردند


در هند، صنعت سينماى منطقه موسوم به «صندل وود» در ايالت جنوبى كاماتاكا، پس از حدود ٩ ماه تعطيلى به دليل شيوع ويروس كرونا، مجددا كار فيلمبردارى را آغاز كرد.

دولت ايالتى پيشتر در اوايل ماه ژوئن، دستورالعمل‌هايى را براى بازگشایی این صنعت رسانه‌اى در چارچوب محدودیت های کرونایی بخصوص از دیدگاه مديريت جمعيت - فاصله گیری اجتماعى و ضدعفونى کردن دست ها - و تجهیزات مورد استفاده در کار فیلمبرداری صادر كرده بود.

ابهيشك شتى یک كارگردان فيلم می‌گوید: در حال حاضر فيلمبردارى بخوبى پيش می‌رود. مشکل این است كه ویروس كرونا هنوز هم وجود دارد ، اما ما اقدامات احتياطى را رعايت مي‌كنيم، مثلا هر روز صبح همه تست درجه حرارت بدن می دهند و می دانند بايد مقررات و محدودیت ها احتياطى را رعايت كنند.

توليد فيلم و نمایش های تئاتری بعد از آن که نخست وزير هند در ماه مارس به منظور مهار ويروس كرونا، تعطيل همگانى اعمال كرد، متوقف شد اما اکنون همه دست اندركاران از عادى شدن تدريجى وضعيت در صنعت زیان دیده سينما ابراز رضايت مي‌كنند.

وزارت بهداشت هند با ارایه آخرين آمار می گوید شمار مبتلایان جدیدی که وضعیت شان در ايالت كاماتاكا ثبت شده، کمتر از ۱۴هزار نفر است.

XS
SM
MD
LG