لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۱۳

عملکرد خوب فرانسه برای مقابل با کرونا بین کشورهای اروپایی؛ هنوز برای برداشتن محدودیت‌ها خیلی زود است


در مقابله با موج دوم کووید ۱۹، فرانسه بهتر از سایر کشورهای اروپایی عمل کرده است. هرچند به گفته ژان کاستکس نخست وزیر این کشور، هنوز زود است که از رفع کامل محدودیت‌های اجتماعی سخن به میان آید.

به گزارش رویترز، نخست وزیر فرانسه گفته است میزان گسترش کووید در هفته های اخیر برابر بوده است با میزان پایان سه ماه قرنطینه عمومی در بهار گذشته.

ژان کاستکس در عین حال هشدار داد که مبادا شهروندان فرانسه از میزان مراقبت ها و فاصله گیری های اجتماعی بکاهند. نخست وزیر در عین حال، از نتیجه اعمال محدودیتها ابراز خشنودی کرد.

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه، گفت: «امروز نخستین نتایج را در دست داریم. می خواهم به شما هم وطنان تبریک بگویم. تلاش های شما به ثمر نشست.فشار کرونا همچنان زیاد، اما در حال تحلیل رفتن است. باید اضافه کنم در فرانسه بیشتر ازسایر کشورهای اروپائیرو به تحلیل رفتن است.»

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اعلام کرد از نیمه ماه دسامبر فروشگاه ها ، تئاترها، موزه ها و سینماها آغاز به کار خواهند کرد.

به مو جب رهنمود تازه دولت باید هر هشت متر مربع سطح فروشگاه ها به یک مشتری اختصاص داده شود. بارها و رستوران ها تا روز بیستم ژانویه بسته خواهند ماند. در هر یک از اماکن مذهبی در حال حاضر تنها به سی نفر اجازه گردهمائی و نیایش جمعی داده خواهد شد.

در همین حال نخست وزیر فرانسه اعلام کرد در هفته آینده جزئیات تدارکاتی برنامه واکسن به اطلاع عموم خواهد رسید.

XS
SM
MD
LG