لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۰:۳۴

کاهش تدریجی محدودیت‌های مربوط به کرونا در فرانسه به دنبال کم شدن موارد ابتلا


شمار روزانه مبتلایان به کرونا در فرانسه کاهش یافته است و مقام‌های بهداشتی آن کشور نیز روند کاستن از شدت قرنطینه و محدودیت‌های اجتماعی را آغاز کرده‌اند.

قرنطینه سراسری در فرانسه از یک ماه پیش برقرار شد، اما کاهش اشاعه ویروس باعث شد که به فروشگاه‌های عرضه‌کننده کالاهای غیرضروری مجدداً اجازه فعالیت داده شود.

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، پیشتر گفته بود که اگر روند کاهش تعداد مبتلایان جدید ادامه یابد، قرنطینه تا دو هفته دیگر برداشته خواهد شد.

با این حال بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها در بندر نیس زیر فشار شدیدی است و یکی از پزشکان فرانسوی اظهار امیدواری کرده است که مردم در این خصوص احساس مسئولیت کنند تا کاهش محدودیت‌ها به افزایش شمار مبتلایان منجر نشود.

کلیساها در فرانسه نیز کارشان را از سر گرفته‌‌اند. اما شورای دولتی محدودیت حضور ۳۰ نفر در کلیساهای کاتولیک را لغو کرده است. این شورا می‌گوید این کار باید با توجه مساحت تک تک پرستشگاه‌ها انجام شود.

ماری بووالون، یکی از مسیحیان کاتولیک، در این باره می‌گوید: «محدودیت حداکثر ۳۰ نفری از مقررات افراطی و مایوس‌کننده بود. من یک کاتولیک معتقدم و عبادت در کلیسا را ضروری می‌دانم. در عین حال، به رعایت موارد بهداشتی پایبندم و به فاصله‌گذاری هم احترام می گذارم.»

بنا به گزارش‌ها، پیش از اعلام محدودیت حضور افراد در کلیساها جمعی از اسقف‌های فرانسوی با آن مخالفت کرده و گفته بودند که این دستورالعمل را اجرا نخواهند کرد.

گزارش هِمِن حسینی

XS
SM
MD
LG