لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۰۵

مسعود اوزیل مهاجم سرشناس آرسنال به تیم مشهور ترکیه می‌رود


گزارشها در ترکیه حاکی از آنست که هافبک آلمانی آرسنال، «مسعود اوزیل» به فنرباغچه خواهد پیوست.

اوزیل ۳۲ ساله که از بهار ۲۰۲۰ در لیگ برتر در ترکیب آرسنال قرار نگرفته، در این فصل حتی توسط توپچی ها در لیگ‌ اروپا یا جام حذفی هم به میدان نرفته تا فصلی کابوس وار را تجربه کند. حالا خبرگزاریهای ترکیه گزارش دادند که فنرباغچه ، با پرداخت بند فسخ قرارداد اوزیل، وی را به مدت سه سال و نیم به خدمت خواهد گرفت. البته هزینه ای که قهرمان سابق ترکیه باید به آرسنال بپردازد اعلام نشده است.

علی کوچ، رئیس هیت مدیره فنرباغچه اعلام کرده با توجه به مشکلات مالی، فنرباغچه برای انجام هرگونه نقل و انتقالی در ژانویه باید چندین بازیکن‌ خود را به فروش برساند.

مسعود اوزیل که در غرب آلمان در خانواده ی مهاجر به دنیا آمد، فوتبال خود را در تیم فوتبال گلزنکیرشن و شالکه دنبال کرد. به رغم علاقه ترکیه برای به خدمت گرفتن او، مسعود اوزیل تیم‌ ملی آلمان را به تیم ملی ترکیه ترجیح داد. اوزیل طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ پیراهن رئال مادرید را پوشید و از زمان پیوستنش به باشگاه شمال لندن در ۲۰۱۳، در مجموع در ۱۸۴ بازی برای آرسنال در لیگ برتر به میدان رفته و‌۳۳ گل به ثمر رسانده و البته چهار بار با این تیم به قهرمانی جام حذفی انگلیس رسیده است.

اوزیل حالا یکی از پردرآمدترین بازیکنان آرسنال است و قراردادش در انتهای فصل به پایان می‌رسد اما این باشگاه به دنبال فروش بازیکنان در ژانویه است تا تیم را آنگونه که سرمربی میخواهد تنظیم کند. میکل آرتتا سرمربی آرسنال به صراحت هفته پیش اعلام کرد که باشگاه منتظرپایان فصل نمی‌ماند و به‌زودی در مورد سرنوشت ملی پوش آلمانی تصمیم گیری می‌کند.

XS
SM
MD
LG