لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۳:۱۲

استقبال رئیس فیفا از روند عمرانی و ساخت و ساز در قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲


جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در بازدید دوره ای خود از قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، نحوه آماده‌ سازی استادیوم لوسیل قطر را چشمگیر توصیف کرد.

درحالیکه مهرماه گذشته، رئیس فیفا در مراسم رونمایی از استادیوم البیت، میزبان دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ شرکت کرده بود، در فاصله دو سال تا برگزاری جام جهانی، اینبار درمحل ساخت ورزشگاه فینال مسابقات حضور یافت و خبرهای آماده شدن واکسن کوید-۱۹ را خوشحال کننده خواند.

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا گفت:‌‌ «خب، قطعاً اخبار تهیه واکسن برای همه ما بسیار مثبت است ، نه فقط در مورد جام جهانی ، بلکه برای بشریت ، برای جهان ما. این یک دوره بسیار ویژه و پیچیده در عصر ماست.اما با استفاده از واکسن ، من مطمئن هستم که شرایط تحت کنترل درخواهد آمد تا ما بتوانیم از جام جهانی قطر همانند جام های گذشته لذت ببریم، بدون هیچگونه نگرانی و خطری.»

طبق گزارشی که تمیم العابد، مدیر پروژه استادیوم لوسیل به رئیس فیفا ارائه داد، به رغم کندشدن روند ساخت و‌سازها به دلیل همه گیری ویروس کرونا در اوایل سالجاری، هم اینک ۷۰ درصد كارها در ورزشگاه لوسیل دوحه انجام شده است.

کلنگ احداث این ورزشگاه در بهار ۲۰۱۷ زده شد و در پاییز ۲۰۱۸ از طرح آن رونمایی شد. طبق برنامه فیفا، قرار است ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ استادیوم ۶۰ هزار نفری البیت میزبان دیدار افتتاحیه جام باشد و دیدار فینال نیز در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ در ورزشگاه ۴۰ هزار نفری لوسیل برگزارشود.

این درحالیست که مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها ۲۰۲۰ هم از اول تایازدهم فوریه ۲۰۲۱ برابر با ۱۳ تا ۲۳ بهمن‌ماه، برای دومین بار به میزبانی دوحه قطر برگزار خواهد شد .

گزارش علی عمادی

XS
SM
MD
LG