لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۹:۴۲

آزمایش‌های نهایی ماشین‌های برقی برای مسابقات جهانی در عربستان سعودی انجام شد


آخرین آزمایش‌ها روی اتومبیل های برقی ویژه رقابتهای رالی با موفقیت انجام شد.

در حالیکه فصل مسابقات رالی اتومبیلهای برقی معروف به اکستریم ایی قرار است اول بهار آغاز شود، شرکت های سازنده این اتومبیلها، آخرین آزمایش های خود را در ‌پیست خاکی موتورسواری آراگون اسپانیا به پایان رساندند.

مجموعه پیست‌های معروف آفرود آراگون که با هدف افزایش آگاهی در مورد تغییرات آب و هوا با برگزاری مسابقه در برخی از دورترین و سخت ترین مناطق طراحی شده، دارای چندین مالک تیم نام آشنا و راننده شناخته شده است. از جمله سباستین لوب فرانسوی که برای تیم ایکس ۴۴ متعلق به لوئیس همیلتون رانندگی می کند.

لوب ۴۶ ساله که افتخار ۹ قهرمانی مسابقات رالی قهرمانی جهان را یدک می‌کشد، با کریستینا گوتیرز، راننده اسپانیایی در یک تیم همکاری خواهد کرد.

گوتیرز ۲۹ ساله سابقه ۴ حضور موفق در مسابقات اتومبیلرانی رالی داکار را در کارنامه دارد.

مسابقات رالی اتومبیلهای برقی یا اکستریم ایی توسط الخاندرو آگوگ‌، از دست اندرکاران فرمول-ایی تاسیس شده است. طبق اعلام اکستریم ایی، این اتومبیلهای اس یو‌وی دو‌ دیفرانسیله با لاستیک های بزرگ ادیسه ۲۱ اینچ و با قدرت ۵۵۰ اسب بخار مجهز به باتری های جدیدی است که برای رانندگی در شرایط سخت پیستهای آفرود ساخته شده است.

طبق برنامه قرار است اولین مسابقه اکستریم ایی روزهای اول و دوم بهار در صحرای عربستان سعودی برگزار شود. مراحل بعدی مسابقات نیز به ترتیب در سنگال، گرینلند ، جنگل بارانی برزیل و یخچال های طبیعی آرژانتین موسوم به تیه را دل فوئگو انجام خواهد شد.

XS
SM
MD
LG