لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۱:۳۴

مسئولان اروپایی بر اتخاذ تصمیم فوری برای تایید واکسن کرونا تاکید کردند


مسئول بهداشت اتحادیه اروپا و وزیر بهداشت آلمان در یک کنفرانس خبری مشترک که پس از جلسه مجازی وزرای بهداشت این اتحادیه در باره اپیدمی کرونا برگزار شد ضمن جدی خواندن وضعیت کرونا در اروپا بر تصمیم گیری فوری برای تایید واکسن این ویروس تاکید گذاشتند.

استلا کریاکیدا مسئول بهداشت اتحادیه اروپا گفت گرچه اروپا شاهد نوعی ثبات در روند ابتلا به ویروس کرونا ست اما شواهد نشان می دهد اما اوضاع کماکان جدی و پرمخاطره است: در اروپا هر هفده ثانیه یک نفر از کووید۱۹ جان خود را از دست می دهد و هر روز بیش از پنج هزار خانواده برای از دست دادن عزیزی سوگوارند.

ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان نیز خواستار تایید هر چه زودتر واکسن کرونایی شد که شرکت داروسازی آمریکایی فایزر و شرکت بیوتکنولوژی آلمانی بیو ان تک مشترکا ساخته اند: پیشتر اشاره کرده ام ما انتظار داریم همانگونه که همه در حوزه های کاری خود زحمت کشیده اند به ویژه شبانه در بیمارستان ها و خانه های سالمندان مقام های اتحادیه اروپا نیز در تایید این واکسن اقدام کنند و مطمئنم به سرعت تصمیم خواهند گرفت

به گزارش مرکز اروپایی برای کنترل و پیشگیری از بیماری ها بالاترین شمار مبتلایان به کرونا در اروپا در پنج کشور از جمله روسیه فرانسه اسپانیا بریتانیا و ایتالیا ثبت شده است. گزارش این مرکز می گوید شمار مبتلایان به این ویروس در کل اروپا از مرز هجده میلیون نفر گذشته است.

XS
SM
MD
LG