لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۵:۰۵

دعوت اتحادیه اروپا از رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای دیدار از بروکسل


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانسی خبری بر اهمیت تقویت روابط این اتحادیه با آمریکا موسوم به ترانس آتلانتیک و همکاری مشترک در مواجهه با چالش های بین المللی تاکید گذاشت.

جوزپ بورل در بروکسل گفت بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در نظر دارند با مجموعه ای از ابتکارات همکاری و روابط ترانس آتلانتیک را که به دیپلماسی جهانی در دهه های گذشته شکل داده است باز تعریف کند.

بایت

این اولین پیام رسمی ما به شرکایمان در ایالات متحده در باره اهمیتی است که ما برای روابط ترانس آتلانتیک قائلیم و همچنین پیشنهاداتمان که چگونه و در چه حوزه هایی می توانیم مشترکا برای ایجاد جهانی بهتر گام برداریم.

به گزارش آسوشیتدپرس اپیدمی کرونا مهار تغییرات اقلیمی و نقش چین و روسیه در جهان چند قطبی از جمله اولویت های شراکت ترانس آتلانتیک است.

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: از دیدگاه ما تبیین اولویت ها در شراکت ترانس آتلانتیک در چند حوزه در دستور کار اتحادیه اروپاست حوزه هایی که منافع مشترک داریم و می توانیم از اهرم های جمعی به بهترین نحو استفاده کنیم و حوزه هایی که به رهبری جهانی ما نیاز دارند.

بنا به این گزارش اتحادیه اروپا از جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای دیدار از بروکسل در اولین فرصت مقدور در سال آینده دعوت کرده است.

گزارش مهدی آرمی

XS
SM
MD
LG