لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۳۹

بن بست در مذاکرات توافق تجاری جدید بین اتحادیه اروپا و بریتانیا


کلیمون بونه معاون دولت فرانسه در امور اتحادیه اروپا می گوید اگر توافق تجاری جدید بین اتحادیه اروپا و بریتانیا برای کشورش مناسب نباشد با آن مخالفت خواهد کرد.

کلیمون بونه معاون دولت فرانسه در امور اتحادیه اروپا به رادیوی فرانسوی اروپا یک گفت پاریس آماده است اگر بریتانیا و اتحادیه اروپا نتوانند تا مهلت مقرر که پایان سال جاری میلادی به توافق تجاری جدید دست یابند با آن مخالفت کند : این خطر وجود دارد. نباید آن را پنهان کنیم ا شرکت ها - ماهیگیران و شهروندانی که سفر می کنند باید این را بدانند که ما آماده ایم هیچ توافقی صورت نگیرد.

آقای بونه در عین حال ضمن اشاره به همزمانی مصاحبه اش با مذاکراتی که میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا با همتای بریتانیایی اش در لندن داشته است تاکید کرد فرانسه خواهان حصول توافق است اما نه توافقی با شرایط بد.

کلیمون بونه همچنین پیشنهاد کرد به اعضای اتحادیه اروپا باید در خصوص توافق با بریتانیا حق وتو داده شود: فرانسه می خواهد شرکایش حق وتو داشته باشند زیرا ما این دین را به مردم فرانسه داریم که اگر طرح توافقی به امضا رسید ارزیابی خودمان را از آن داشته باشیم.

بارنیه و فراست به گزارش آسوشیتدپرس در مذاکراتشان در لندن که پس از یک هفته گفتگوهای فشرده ادامه داشت به بن بست رسیده اند.

گزارش یگانه ارسباران

XS
SM
MD
LG