لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۲۱

ادامه محدودیت‌ها در اروپا؛ کشورهای اروپایی امیدوارند به زودی واکسیناسیون را شروع کنند


در ایتالیا، همزمان با افزایش شمار بیماران و برقراری محدودیت های شدید رفت و آمد در آستانه کریسمس، رئیس کمیسیون مقابله با همه‌گیری کووید ۱۹ اعلام کرد، ایمن‌سازی عمومی علیه کرونا در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، همزمان آغاز می شود.

دومینیکو آرکوری، رئیس کمیسیون مقابله با همه‌گیری کووید ۱۹ ایتالیا گفت: ما امیدواریم به زودی و به صورت نمادین، طی یک روز واکسیناسیون را در سراسر اروپا آغاز کنیم. البته این ایده که همه اروپا همزمان و طی یک برنامه واحد، ایمنسازی را پیش ببرند، دور از واقعیت است، و هر کشوری متناسب با نیازها و مقتضیات ملی، پس از آغاز برنامه ایمنسازی در سطح اروپا، آن را به صورت بومی و محلی اجرایی خواهد کرد.

دومینیکو آرکوری، رئیس کمیسیون مقابله با همه‌گیری کووید ۱۹ ایتالیا، روز معینی را برای افتتاح برنامه واکسیناسیون اروپا اعلام نکرد، اما افزود، در نخستین مرحله ایمنسازی عمومی ایتالیا، که از نیمه ماه ژانویه ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد، یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از کارکنان بهداشتی و ساکنان خانه های سالمندان و مراقبت های طولانی، واکسینه می شوند، و در مرحله بعدی با تجهیز ۳۰۰ مرکز سیار، به بقیه مردم نیز واکسن زده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG