لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۲۲

قانون جدید اتحادیه اروپا برای جلوگیری از مسافرت غارتگران و ناقضان حقوق بشر


اتحادیه اروپا قانون جدیدی را برای بلوکه کردن دارائی ها و جلوگیری از مسافرت غارتگران و نقض کنندگان حقوق بشر تصویب کرد. این مقررات با پیروی از قانون مگنیتسکی تصویب شده که هم اکنون در آمریکا، کانادا و بریتانیا اجرا می شود.

قمارخانه های اروپا، سواحل مدیترانه و بوتیک های پاریس محلی برای پولشوئی ثروت های باد آورده و نامشروع چپاول گران و شکنجه گران است. قانون مگنیستکی از نام وکیلی بنام سرگئی مگنیستکی گرفته شده است. او پس از کشف کلاهبرداری مالیاتی ۲۳۰ میلیون دلاری توسط مقام های دولتی روسیه، در سال ۲۰۰۹ در زندانی در آن کشور فوت کرد. اتحادیه اروپا نیز همزمان با روز جهانی حقوق بشر مفاد این قانون را بدون استفاده از نام مگنیستکی به حالت اجرائی درآورد.

بیل برودر، از فعالان حقوق بشر می گوید: دیکتاتورها و غارتگران اموال مردم مایلند برای خوشگذرانی به بهترین نقاط اروپا بروند. اگر قانون مگنیتسکی همانطور که در اتحادیه اروپا اجرا شد در سایر نقاط هم بمورد اجرا گذاشته شود، اثر شگرفی بر رفتارهای کسانی می گذارد که حقوق انسان ها را زیر پا می گذارند.

الکسی ناوالنی رهبر اپوزیسیون روسیه که چندی پیش مسموم شد در تماس اینترنتی به اتحادیه اروپا گفت، این مقررات پول های نامشروع سرمایه گذاری شده در اروپا را بلوکه می کند و باید غارتگرانی مانند اطرافیان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را نیز مشمول این قانون ساخت.

گفته می شود ممکن است برخی از دولت های عضو اتحادیه اروپا که روابط نزدیکتری با پکن و مسکو دارند، از اجرای تمام و کمال این قانون خودداری کنند

XS
SM
MD
LG