لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۵۱

گروه دوچرخه‌سواری شاهین‌ها؛ ایده بچه‌ها برای دوران سخت همه‌گیری کرونا و خانه‌نشینی


افزایش فعالیت بدنی و ورزش در فضای باز، بی تردید یکی از جنبه‌های مثبت همه‌گیری کرونا تلقی می شود.

فعالیت هایی نظیر پیاده روی و به ویژه دوچرخه سواری و برنامه های ورزشی مجازی بعد از شروع همه‌گیری و اعمال تدابیر و محدودیت های مبارزه با کرونا از جمله تعطیلی باشگاه ها بیشتر شده است.

در محله ای در حومه واشنگتن، پایتخت آمریکا گروهی از کودکان با بسته شدن مدارس أوقات‌شان را با دوچرخه سواری در هوای آزاد می گذرانند.

یکی از این دانش آموزان می‌گوید:‌‌ «ما از کووید حوصله‌مان سر رفته بود، چون هیچ سرگرمی نداشتیم!» واسه همین میامدیم بیرون و دوچرخه سواری می‌کردیم و به تدریج بچه‌های دیگر محل هم آمدند و تعدادمان زیاد شد و یک گروه دوچرخه سواری درست کردیم.»

آنها اسم گروه را فرانکلین پارک فالکونز یا شاهین های پارک فرانکلین هم گذاشتند.

پدران و مادران این کودکان که اغلب به خاطر شیوع کرونا از خانه کار می کنند نیز از فعالیت سالم فرزندانشان در هوای آزاد استقبال می کنند.

یکی از مادران این بچه‌ها که خود شاغل است، می‌گوید: «من و همسرم هر دو از خانه کار می‌کنیم. اینکه بچه ها می‌تواننددر این شرایط بیرون بروند و با دوستان‌شان دوچرخه سواری کنند، عالی است.»

خرید دوچرخه این روزها در آمریکا اما آسان نیست. میزان خرید دوچرخه در مقایسه با سال گذشته ۷۵ درصد بیشتر شده و دوچرخه، چه نو و چه دست دوم در بازار کمیاب است.

از همین رو، برای «شاهین های پارک فرانکلین» داشتن دوچرخه به معنی داشتن دوست و آزادی نسبی در یک دوره پر از محدودیت و قرنطینه و کلاس های درس مجازی است که آن را به هیچ قیمتی حاضر نیستند از دست بدهند.

XS
SM
MD
LG