لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۳۹

صنعت هواپیمایی امیدوار است بعد از واکسیناسیون کرونا دوباره به رشد قبل بازگردد


همه‌گیری کرونا سنگین ترین هزینه ها را بر شرکت های هواپیمایی تحمیل کرده است. اعمال تدابیر و محدودیت های مبارزه با کرونا از حجم سفر با هواپیما به میزان قابل ملاحظه‌ای کاست و ناوگان بزرگی از هواپیماهای مسافری خطوط هوایی سراسر جهان را زمین گیر کرده است.

از آغاز کرونا لغو حجم بی‌سابقه ای از پروازها شرکت های هواپیمایی را با چالش های اقتصادی عمده ای مواجه کرده و نیاز به دریافت کمک مالی دولتی برای ادامه حیات و بقای این شرکت ها را افزایش داده است.

آمار ماه آوریل کاهشی نزدیک به ۸۰ درصدی از میزان سفرهای هوایی بین المللی در مقایسه با یکسال پیش از آن و زمین گیر شدن نیمی از هواپیماهای مسافری در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد.

اکنون ایرلاین ها و فرودگاه ها با بالا بردن سطح پاکیزگی و اقدام هایی نظیر عرضه تست رایگان کووید۱۹ در فرودگاه ها و وعده و تضمین پروازهای عاری از کووید تلاش می کنند از مشتریان و مسافران جلب اعتماد کنند.

شرکت های هواپیمایی همچنین با توسل به نوآوری های خلاقانه ای نظیر پروازهایی فقط بمنظور صرف غذا و یا گشت و گذار بر فراز مناطق و اماکن دیدنی و تفریحی تلاش می کنند بخشی از زیان اقتصادی و مالی ناشی از شیوع کرونا را جبران کنند.

XS
SM
MD
LG