لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۰:۴۲

«بهترین هدیه سال نو»؛ آغاز واکسیناسیون در یک خانه سالمندان در آتن


در یونان، مسئولان و افراد ساکن در یکی از خانه های سالمندان آتن، آغاز واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در این مرکز را، بهترین هدیه سال نو می­دانند. این مرکز، پس از آغاز همه گیری ویروس نوظهور کرونا، رفت و آمد کلیه افراد غیر ساکن به جز کارکنان این مجموعه را، ممنوع کرده بود و در نتیجه ملاقات های خانوادگی به تعلیق درآمده بود.

جورجیا تزولی مدیر خانه سالمندان می‌گوید: ما با اشتیاق و بی صبری زیاد منتظر رسیدن واکسن بودیم، زیرا امیدواریم که از این طریق بتوانیم دوباره آزادی مان را به دست آوریم. همه افرادی که اینجا هستند، پس از این مدت طولانی، مشتاق دیدار فرزندان و عزیزان شان هستند.

یونان، ایمن‌سازی علیه کووید ۱۹ را در ۲۷ ماه دسامبر، برای گروه های آسیب پذیر و در اولویت آغاز کرد، و مقام های آن کشور می گویند تا بیستم ماه ژانویه دستکم، صد هزار نفر واکسینه خواهند شد.

این در حالی است که از سوم ژانویه، به دلیل افزایش بی‌سابقه و نگران کننده شمار بیماران، دولت دستور داد، رستوران ها، کتابفروشی ها، آرایشگاه ها و برخی دیگر از مراکز کسب و کار تعطیل شوند و گردهمایی ها را ممنوع کرد.

مقام های بهداشتی امیدوارند اعمال این محدودیت ها علاوه بر آغاز واکسیناسیون، موجب بهبود شرایط همه گیری شود و نخست وزیر آن کشور با هدف افزایش اعتماد عمومی، نخستین کسی بود که واکسن را تزریق کرد.

XS
SM
MD
LG