لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

تخفیف ۹۹ درصدی لوازم عکاسی در سایت «آمازون» اشتباه بود


یکی مرکز بسته بندی و ارسال کالا در شرکت آمازون
یکی مرکز بسته بندی و ارسال کالا در شرکت آمازون

هفته گذشته، عکاس‌ها و علاقمندان به عکاسی، پس از شنیدن این که شرکت «آمازون» یک حراج ۴۸ ساعته دارد و دوربین ها و تمام تجهیزات عکسبرداری گران قیمت خود را، ۹۹ درصد زیر قیمت می فروشد، به این سایت اینترنتی برای خرید هجوم بردند.

به گزارش روزنامه واشینگتن پست، «پتا پیکسل»، بلاگ خبری عکاسی که اولین سایتی بود که این خبر را منتشر کرد، مشتریانی را پیدا کرد که ادعا می کنند دروبین ها و لنزهایی را که معمولاً قیمت‌شان صدها و هزاران دلار است به قیمت تنها ۹۵ دلار خریده اند. این ابزار شامل محصولات عکاسی از شرکت سونی، فوجی فیلم، و کنون بود.

از همه چشمگیرتر یک دوربین کنون مدل «ای اف» ۸۰۰ میلیمتر اف ۵.۶ آی اس تله فوتو بود که قیمت آن معمولاً حدود ۱۳ هزار دلار است و کمی زیر ۱۰۰ دلار به فروش رفت.

فهرست اشیای به حراج در آمده نشان می دهد که لوازم عکاسی مستقیم توسط خود شرکت تجاری الکترونیک آمازون به فروش گذاشته شده بودند، نه از طریق فروشنده شخص سوم، و احتمالاً یک اشتباه کامپیوتری بود.

این حراج فوق العاده بزرگ، پس از این که خبرش در رسانه ها پیچید، سریع برداشته شد، و افرادی که توانستند از این اشتباه بهره ببرند گروه کوچکی بودند.

آمازون و شرکت های تولید کننده به سوالات روزنامه «واشینگتن پست» در این مورد پاسخ ندادند. جف بیزوس مؤسس آمازون، صاحب روزنامه واشینگتن پست است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG