لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۷

همسر محمد رضا نسب عبداللهی وبلاگ نويس زندانی بازداشت شد - 2005-03-04


يک گروه بين المللی مدافع حقوق بشرمی گويد مقامات ايرانی زنی را که با استفاده از اينترنت ، درنامه سرگشاده ای ازشوهر زندانی خود دفاع کرده بود، بازداشت کرده اند.

گروه خبرنگاران بدون مرزمی گويد نجمه اميدپرور که سه ماهه حامله است، تنها يک هفته پس از زندانی شدن شوهرش محمد رضا نسب عبداللهی بازداشت شد. آقای عبداللهی به خاطر انتشارمطالبی درجايگاه اينترنتی خود که دولت ايران آن را توهين آميزتلقی کرده است، محکوم به چهارده سال زندان شده است.

به گفته گروه خبرنگاران بدون مرز، اين زن ۲۶ ساله اخيرا اطلاعيه ای را ازشوهرش در جايگاه اينترنتی خود منتشرکرد. مقامات ايرانی اندکی پس ازانتشاراطلاعيه، به خانه وی حمله کرده واورا بازداشت کردند.

گروه می گويد افزايش تعداد نويسندگان آماتور يا به اصطلاح " وبلاگ نويسان" که مطالبی دراينترنت انتشارمی دهند، باعث شده است که رژيم های سرکوبگر اين قبيل افراد را بر سرجای خود بنشانند.

مجتبی سامی نژاد و آرش سيگارچی، دوايرانی ديگرهستند که اخيرا به همين علت درايران بازداشت شده اند وبازداشت آن ها انظاربين المللی را متوجه کسانی کرده است که با استفاده ازاينترنت، وضعيت خود را به اطلاع جهانيان می رسانند.

;;;

XS
SM
MD
LG