لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

بوش: حل وفصل منازعه اسرائيلی - فلسطينی تحقق يافتنی است - 2005-02-04


پرزيدنت بوش ميگويد به اعتقاد او حل و فصل منازعه اسرائيلی - فلسطينی تحقق يافتنی و نزديک است.

پرزيدنت بوش که امروز در ايالت نبراسکا در غرب ميانه آمريکا سخنرانی ميکرد موفقيت حاصل از انتخابات اخير فلسطينيان را معرف فرصت هائی توصيف کرد که برای استقرار صلح در خاورميانه بوجود آمده است.

پرزيدنت بوش گفت اصلاحات دموکراتيک فلسطينيان راه را برای حل و فصل منازعه اسرائيلی - فلسطينی هموار خواهد کرد .

کاخ سفيد ميگويد آقای بوش به کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا ماموريت داده است پيش از اجلاس هفته آينده سران در مصر که با حضور رهبران اسرائيلی و فلسطينی برگزار ميشود به خاورميانه برود. در همين حال آريل شارون نخست وزير اسرائيل ميگويد محمود عباس رئيس حکومت خودمختار فلسطينی بايد برای متوقف ساختن حملات ستيزه جويان به اسرائيل اقدامات بيشتری انجام دهد.

دفتر آقای شارون ميگويد رهبر اسرائيل اين نظر را امروز در تماسی تلفنی که با نخست وزير نروژ داشت مطرح کرده است . اظهارات آقای شارون نقل شده است که گفته است اسرائيل حاضر است به آقای عباس کمک کند . به گفته آقای شارون، آقای عباس برای متوقف کردن حملات اقداماتی کافی انجام نداده است.

يک روز پيش از اين اظهار نظر آقای شارون، ستيزه جويان فلسطينی به سربازان اسرائيلی در کرانه غربی و نوار غزه حملاتی انجام داده بودند که به کشته شدن يک ستيزه جوی فلسطينی و مجروح شدن پنج سرباز اسرائيلی منجر شد. افراد پليس فلسطينی اکنون در مناطق استراتژيک متقر شده اند تا از حملات جلوگيری کنند.

در همين حال مقامات فلسطينی پيشنهاد اسرائيل برای آزاد کردن نهصد فلسطينی محبوس در اسرائيل طی سه ماه آينده را به عنوان اقدامی نا کافی رد کرده اند.

XS
SM
MD
LG