لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۱

کلینتون: تخریب خانه های فلسطینیان «غیر قابل قبول» است


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا طرح اسراییل را برای تخریب خانه های فلسطینیان در بیت المقدس شرقی "کاملا غیر قابل قبول" نامیده است و می گوید بازتاب های این اقدام می تواند از کسانی که بر آنها تاثیر فوری می گذارد، فراتر رود.

خانم کلینتون این نظر را روز چهارشنبه در کرانه غربی، در کنفرانس خبری مشترکی با محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی ابراز داشت و گفت او این مساله را با مقامات اسراییلی در میان خواهد گذاشت.

از آقای عباس در باره شرکت ایران در بحث های مربوط به حل مسائل بین تشکیلات او و جنبش حماس در غزه سئوال شد. آقای عباس هر گونه نقشی برای ایران را رد کرد، و گفت تهران باید بکارهای خودش بپردازد و آنچه را که او مداخله بقصد افزایش شکاف بین فلسطینیان نامید متوقف کند.

خانم کلینتون پیشتر با سلام فیاض نخست وزیر فلسطینی ملاقات کرد. رهبران فلسطینی از او خواسته اند اسراییل را برای متوقف ساختن تاسیس محله های یهودی نشین در کرانه غربی و باز کردن گذرگاه های مرزی نوار غزه زیر فشار بگذارد.

خانم کلینتون، که یعنوان بخشی از کوشش برای احیای روند صلح خاورمیانه از مصر و اسراییل نیز دیدن کرده است، روز جهارشنبه تعهد خود را به ایجاد یک کشور فلسطینی تکرار کرد، موضعی که می تواند او را با بنیامین نتان یاهو نخست وزیر منتخب اسراییل، در تضاد قرار دهد.XS
SM
MD
LG