لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

ايران ۱، آنگولا ۱


در بازيهای فينال جام جهانی فوتبال در آلمان، روز چهارشنبه، تيمهای ايران و آنگولا در گروه D در ليپزيگ با نتيجه ۱-۱ مساوی کردند. در نيمه نخست اين مسابقه که با داوری مارک شيلد از استراليا برگزار شد، گلی ردوبدل نشد.

فلاويو بازيکن ۲۷ ساله تيم آنگولا که برای باشگاه الاهلی مصر بازی می کند، در دقيقه ۶۰ بازی با ضربه سر برای آنگولا گل زد. ولی سهراب بختيارزاده بازيکن ۲۹ ساله باشگاه صباباتری در دقيقه ۷۵ بازی روی يک ضربه کرنر با ضربه سر گل تساوی را برای ايران بثمر رساند.

در اين مسابقه شش بازيکن کارت زرد گرفتند: مهزاد معدنچی، آندرانيک تيموريان و فريدون زندی از تيم ايران و لوکو، مندوکا و زی کالانگا از تيم آنگولا.

مسعود شجاعی و رسول خطيبی بجای محمد نصرتی و وحيد هاشميان که آسيب ديدند بزمين بازی رفتند.

اعضای تيم ملی فوتبال ايران در زمين: ابراهيم ميرزاپور، مهدی مهدوی کيا، سهراب بختيارزاده، رحمان رضائی، فريدون زندی، علی دائی، رسول خطيبی، آندرانيک تيموريان، آرش برهانی، مهرزاد معدنچی و مسعود شجاعی. در کنار زمين: حسن رودباريان، وحيد طالب لو، يحيی گل محمدی جواد نکونام، علی کريمی، وحيد هاشميان، حسين کعبی، رضا عنايتی، جواد کاظميان، محرم نويدکيا، اميرحسين صادقی و محد نصرتی،

در مسابقه ديگر گروه D که بين تيمهای پرتغال و مکزيک در گلزنکرشن برگزار شد، پرتغال با نتيجه ۱-۲ به پيروزی رسيد. مانيچ بازيکن باشگاه چلسی در دقيقه شش نخستين گل مسابقه را برای تيم پرتغال بثمر رساند و سابروسا سيمائو در دقيقه ۲۴ دومين گل پرتغال را در دروازه مکزيک قرار داد. خوزه فونسکا در دقيقه ۲۹ برای مکزيک گل زد.

تيم پرتغال با ۹ امتياز در رده بندی تيمهای گروه D در مکان نخست و مکزيک با ۴ امتياز در مکان دوم جای گرفت. اين دو تيم بعنوان تيمای اول و دوم گروه بدور بعدی بازيها راه يافتند.

تيمهای آنگولا با ۲ امتياز و ايران با يک امتياز از دور مسابقات خارج شدند.

XS
SM
MD
LG