لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۲

محروميت رافائل پالميرو بيسباليست آمريکايی بدليل دوپينگ کردن


محروميت ورزشی رافائل پاليمرو بازيکن تيم بالتيمور اوريولزدر ليگ اصلی بيسبال مردان آمريکای شمالی، ساير خبرهای ورزشی آمريکا را تحت الشعاع قرار داده است.

بازيکن ۴۰ ساله، که پنج ماه پيش در برابر کنگره آمريکا شهادت داد، که هرگز از داروهای توانبخش غيرمجاز (استرويد) استفاده نکرده است، بدليل تخطی از مقررات استفاده از اين داروها، از شرکت در ۱۰ مسابقه محروم شده است.

پالميرو که مجازات خود را پذيرفته ميگويد نميداند استرويد چگونه وارد بدن او شده است. او ظاهرأ بدون تجويز پزشک از داروئی استفاده کرده بود که حاوی استرويد بود. پالميرو در دوران ۲۰ ساله بازيهای حرفه ای اش، بعنوان يک نمونه مثبت برای ورزشکاران تلقی شده است، و دو هفته پيش برای ۳۰۰۰ امين بار در اصطلاح بيسبال Hit کرده است، يعنی با چوب بيسبال به توپ ضربت زد، و از لحاظ تعداد Hit ها در تاريخ بيسبال به ستارگانی چون هنک آرون، ويلی مئز، ادی موری، شبيه است که ۳۰۰۰ Hit ، و ۵۰۰ Home Run در اصطلاح بيسبال داشته اند.

پاليمرو که چهار بار عضو تيم ستارگان منتخب ليگ بود يکی از بازيکنانی است که برای ثبت نام اش در تالار مشاهير جاويدان بيسبال حساب ميشود، ولی اعضأ اتحاديه نويسندگان ورزش بيسبال در آمريکا در اين باره نظرات متفاوتی ابراز داشته اند.

استفاده از استرويد از عواملی است که در اين گزينش بازيکنان برای عضويت در تالار مشاهير جاودان بيسبال مؤثر خواهد بود، عاملی که وجهه درخشان يکی از محبوب ترين بازيکنان بيسبال را بشدت تيره کرده است. خود پالميرو مصرانه ميگويد بيگناه است.

XS
SM
MD
LG