لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۳

مسابقات تنيس آزاد فرانسه از روز دوشنبه آغاز می شود


روز دوشنبه تنيس آزاد فرانسه در پاريس آغاز می شود. راجر فدرر تنيس باز شماره يک جهان از سوئيس، اميددار شماره يک اين رويداد می باشد.

فدرر که در شش سال گذشته نتوانست فراتر از مرحله يکچهارم نهايی پيش برود در دور نخست مسابقات با رابين سادرلينگ بازيکن سوئدی روبرو خواهد شد.

اندی راديک اميددار شماره دو از آمريکا با جو – ويلفريد تسونگا تنيس باز فرانسوی بازی خواهد کرد که در رده بندی تنيس بازان از مکانی برخوردار نيست.

در تنيس زنان، ليندزی داونپورت از آمريکا اميددار شماره يک که تاکنون نتوانسته است جام قهرمانی تنيس آزاد فرانسه را کسب کند، در دور نخست مسابقات با کاترينا سربوتنيک از اسلواکی بازی خواهد کرد. در حاليکه ماريا شاراپووا تنيس باز روس و قهرمان ويمبلدون با هموطنش ايوجينيا لينتسکايا مبارزه خواهد کرد.

سرينا ويليامز قهرمان پيشين مسابقات از آمريکا بدليل آسيب ديدگی مچ پا از دور مسابقات خارج شد.

ليتون هيويت تنيس باز شماره دو مردان جهان از استراليا نيز بدليل آسيب ديدگی دنده که هفته پيش دچار آن شد از شرکت در اين مسابقات کناره گيری کرده است. هيويت با صدور بيانيه ای گفت پزشکان به او توصيه کرده اند با سرعت به زمين بازی باز نگردد. وی ضمن ابراز ناخشنودی از اين امر می گويد حال توجهش را به شرکت در تورنمنت های تنيس فصل روی چمن معطوف کرده است که ماه آينده و با برگزاری مسابقات قهرمانی استلا آرتيوس آغاز ميشود.

يکی از دنده های تنيس باز 24 ساله استراليايی طی حادثه ای در منزل مسکونيش ترک برداشت. او که از ماه مارس گذشته بدليل انجام عمل جراحی روی پايش در مسابقات شرکت نکرده بود با اشتياق در انتظار حضور در مسابقات تنيس آزاد فرانسه در هفته آينده بود.

در اين حال تايلر دنت تنيس باز آمريکايی نيز بدليل آسيب ديدگی مج پا از دور مسابقات خارج شده است.

تنيس باز فرانسه که روی خاک رس برگزار می شود، روز دوشنبه آينده در پاريس آغاز می شود.

XS
SM
MD
LG