یکشنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۹ مه ۲۰۱۶ | ایران ۱۲:۰۵

  عارف بعد از شکست در انتخابات ریاست موقت مجلس به لاریجانی تبریک گفت.

  هیات رئیسه موقت مجلس انتخاب شد: لاریجانی رئیس ماند، عارف و مطهری انتخاب نشدند

  روز یکشنبه در انتخابات هیات رئیسه مجلس جدید ایران، علی لاریجانی رئیس دو دوره گذشته مجلس ایران با برتری هفتاد رای، محمدرضا عارف دیگر نامزد این سمت را شکست داد. فراکسیون ولایت به رهبری علی لاریجانی ۹ کرسی هیات رئیسه موقت را از آن خود کرد و فراکسیون امید تنها سه سمت را در هیات رئیسه بدست آورد. ادامه


  جهان

  اردوغان از حمایت آمریکا از نیروهای کرد انتقاد کرد

  با وجود اطمینان های کاخ سفید در مورد استفاده نکردن نیروهای آمریکایی از علائم و نشانه های یکی از گروه های کرد در سوریه رئیس جمهوری ترکیه به انتقاد خود از آمریکا ادامه می دهد.
  ادامه

  گسترش رقابت نظامی آمریکا، روسیه و چین در منطقه پاسیفیک

  در سه ماه گذشته، کشتی های جنگی آمریکا برای استفاده از حق آزادی کشتیرانی و به چالش گرفتن ادعاهای چین آگاهانه سه بار به یکی از جزایر نزدیک شده اند.
  ادامه

  نیروهای شورشی به سوی پایتخت غیر رسمی داعش پیش می روند

  نیروهای دمکراتیک سوریه - اتحادیه ای از رزمندگان کرد و عرب - در چهارمین روز هجوم دستکم بر ۱۰ روستا مسلط شدند، و در حالی که حملات هوائی ائتلاف مواضعی در محله های نزدیک را هدف گرفته بود، ۱۵ کیلومتر بطرف جنوب پیشروی کردند.
  ادامه

  پوتین می گوید استقرار سامانه پدافند موشکی آمریکا را تلافی خواهد کرد

  پوتین که سامانه موشکی آمریکا را تهدیدی برای امنیت روسیه توصیف کرده، درباره نحوه تلافی استقرار سپر موشکی آمریکا جزئیاتی ارائه نداد و فقط گفت روسیه نخستین گام ها را برنخواهد داشت و تنها پاسخ خواهد داد.
  ادامه

  ویدیوها

  جاوا اسکریپت شما فعال نشده یا نسخه ادوبی فلش‌پلیر شما قدیمی است. از این‌جا نسخه جدید را دانلود کنید.
  اخبار شبانگاهیi
  X
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ | ۱۹:۰۰
  اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی شک برای مطلع شدن از به روزرسانی های آن خبرها و خبرهای تکیملی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می پردازد.
  ویدیو

  ویدیو اخبار شبانگاهی

  اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی شک برای مطلع شدن از به روزرسانی های آن خبرها و خبرهای تکیملی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می پردازد.
  ویدیو

  ویدیو شباهنگ

  شباهنگ جُنگ روزانه ای است به سبک يک مجله فرهنگی که آخرين خبرهای هنری، مد، سينمايی و آخرين نوآوری های علمی و تکنولوژی را برای بينندگان به ارمغان می آورد و با آنها در مورد آخرين اختراعات و نتايج جديدترين آزمايشات علمی گفت و گو می کند.
  ویدیو

  ویدیو شروع توفانی والیبال ایران در ژاپن

  مرتضی شیاری، کارشناس والیبال در گفتگو با علی عمادی از تلویزیون صدای آمریکا، با ارزیابی پیروزی سه بر صفر ایران مقابل استرالیا به تحلیل شرایط شاگردان لوزانو در مقابل تیم های کانادا و ژاپن، مهمترین حریف آسیایی پرداخت.
  ویدیو

  ویدیو عوارض ناشی از مصرف حشیش به نسل بعدی منتقل می شود

  نتیجه یک تحقیق در استرالیا نشان داده است که مصرف ماری جوآنا، موجب دگرگونی در توالی ژن ها و انتقال ارثی آن می شود. ماری جوانا و حشیش، پر مصرف ترین ماده روانگردان در جهان است و پژوهشگران استرالیایی می گویند، گزارش شیده رضایی
  ویدیو

  ویدیو جامعه مدنی

  این برنامه متمرکز بر اهمیت و ضرورت بسط جامعه مدنی در دنیای امروز است. مفاهیمی از قبیل مسئولیت شهروندی، منافع و حقوق جمعی، نقش اصناف، سندیکاها، و اتحادیه ها در ایران، از جمله موضوعات مورد بررسی در این برنامه هفتگی هستند.
  ویدیو

  ویدیو همسر جانی دپ از او شکایت و تقاضای طلاق کرد

  قاضی دادگاهی در ایالت کالیفرنیا به جانی دپ بازیگر ۵۳ ساله هالیوود دستور داده که از همسرش امبر هرد به خاطر ادعای ضرب و جرح وی، فاصله بگیرد و از تماس با همسرش و حتی نزدیک شدن به او کاملا پرهیز کند.
  ویدیو

  ویدیو تابلوی نقاشی از سهراب سپهری سه میلیارد تومان فروخته شد

  پنجمين دوره حراج آثار کلاسيک و مدرن هنرمندان ايرانی شب گذشته با موفقيت چشمگير زنده ياد سهراب سپهری، شاعر و هنرمند پر آوازۀ ايران برگزار شد.
  ویدیو

  ویدیو خشونت های جنسی و جسمی علیه زنان پلیس برزیل را به واکنش واداشت

  مقام های قضايی برزيل در واکنش به آمار تکان دهنده جرايم جنسی در اين کشور بويژه مورد اخير تجاوز گروهی به يک دختر ۱۶ ساله می گويند، خشونت عليه زنان،خشونت های داخلی و جنسی عليه آنها به جايی رسيده که دولت بر آن شده با ايجاد يک واحد جديد در اداره پليس فدرال از ادامۀ اين اپيدمی جلوگيری کند. ه
  ویدیو

  ویدیو اردوغان به حمایت آمریکا از نیروهای کرد انتقاد کرد

  باوجود اطمینان های کاخ سفید در مورد استفاده نکردن نیروهای آمریکایی از علائم و نشانه های یکی از گروههای کرد در سوریه رئیس جمهوری ترکیه به انتقاد خود از آمریکا ادامه می دهد.
  ویدیو

  ویدیو فرمانداری خرم آباد درگیری در سخنرانی الله کرم را تایید کرد؛ چند طلبه زخمی شدند

  در پی انتشار اخباری مبنی بر درگیری در سخنرانی حسین الله کرم در جمع طلبه‌ها در خرم آباد، فرماندار این شهر وقوع این اتفاق را تایید کرد.
  ویدیو

  ویدیو دوره دهم مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد

  دوره دهم مجلس شورای اسلامی با حضور مقامات ارشد جمهوری اسلامی روز شنبه هشتم خرداد آغاز به کار کرد. ریاست جلسه گشایش مجلس بر عهده عبدالرضا هاشمی زاهی منتخب شهر تهران به عنوان رئیس سنی بود. مصطفی ذوالقدر و فاطمه حسینی و سمیه محمودی نیز اعضای هیات رئیسه سنی را تشکیل دادند. گزارش کوروش صحتی
  ویدیو

  ویدیو ساعت خبر

  زمان بیشتر در این بخش خبری فرصت آن را خواهد داد که خبرهای آمريکا و ايران به صورت مشروح در اختیار شما قرار بگیرد. از طرفی دیگر ما در گفتگو با تحلیلگران و کارشناسان و خبرسازان سعی خواهیم کرد ابعاد بیشتری از موضوعات خبری روز را برای شما روشن کنیم.
  ویدیو

  ویدیو اکران

  اکران برنامه هفتگی است که با نمایش و نقد فیلمهای ایرانی و غیر ایرانی، با حضور کارشناسان به صورت تخصصی به آسیب شناسی فیلمها و موضوعات آنها می پردازد.
  ویدیو

  ویدیو سیمای آمریکا

  اين برنامه بيرون از دنيای پرشتاب خبرهای سياسی روز يا آنچه که سينمای هاليوود ارائه می کند، تصويری واقعی از مردمی که کشور آمريکا را ساخته اند نشان می دهد.
  ویدیو

  ویدیو ۱۵۰ کارشناس بهداشت عمومی: برگزاری مسابقات المپیک در برزیل غیر مسئولانه است

  ۱۵۰ کارشناس برجسته بهداشت عمومی با امضای یک نامه سرگشاده به مارگارت چان، رئیس سازمان بهداشت جهانی تصمیم کمیته بین المللی المپیک و سازمان جهانی بهداشت را در برگزاری مسابقات المپیک تابستانی امسال در برزیل، غیر مسئولانه و غیر اخلاقی خواندند.گزارش شیده رضایی

  گزیده ها


  گالری عکس

  جاوا اسکریپت شما فعال نشده یا نسخه ادوبی فلش‌پلیر شما قدیمی است. از این‌جا نسخه جدید را دانلود کنید.
  • ادای احترام اوباما به قربانیان حمله اتمی آمریکا به هیروشیمای ژاپن.
  • اوباما در این مراسم گفت: " ۷۱سال قبل در صبح روشن آفتابی ، مرگ از آسمان فرو افتاد و جهان تغییر کرد. برق نوری و دیواری از آتش شهر را نابود کرد و نشان داد بشر وسائلی دارد که می تواند خودش را نابود کند. چرا ما به این محل آمده ایم؟ به هیروشیما آمده ایم؟ ما به اینجا آمدیم تا در باره نیروی وحشتناکی که در گذشته نه چندان دور رها شد ، بیاندیشیم. "
  • وی افزود: "ما برای سوگواری کشته شدگان شامل ۱۰۰هزار مرد ، زن و کودک ژاپنی ، هزاران کره ای و حدود ۱۰ آمریکایی که زندانی بودند ، آمده ایم. روح آن ها با ما سخن می گوید. از ما می خواهند به دورمان بنگریم ، و خودمان را و آن چه را که می توانیم باشیم ارزیابی کنیم."
  • ادای احترام اوباما به قربانیان حمله اتمی آمریکا به هیروشیمای ژاپن.
  • ادای احترام اوباما به قربانیان حمله اتمی آمریکا به هیروشیمای ژاپن. تاج گلی که او در این بنا گذاشت.
  • اوباما و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در بنای یادبود قربانیان هیروشیما.
  • اوباما و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در بنای یادبود قربانیان هیروشیما.
  • اوباما با قربانیان هیروشیما نیز دیدار کرد.
  • اوباما با قربانیان هیروشیما نیز دیدار کرد.
  • ادای احترام اوباما به قربانیان حمله اتمی هیروشیما.
  • اوباما در هیروشیما گفت: "ممکن است نتوانیم ظرفیت شرورانه بشر را از بین ببریم. از این رو کشورها در اتحادی که تشکیل داده اند ، باید وسائل دفاع از خود را داشته باشند اما ، این کشورها مانند کشور خود من دارای زرادخانه اتمی هستند و باید شهامت داشته باشیم تا جهانی عاری از سلاح اتمی بسازیم.
   رئیس جمهوری آمریکا گفت: "شاید این هدف در طول عمر من محقق نشود اما ، تلاش پیگیر می تواند از فاجعه ای دیگر اجتناب کند. می توانیم مسیری را تعیین کنیم که به نابودی این زرادخانه بینجامد. می توانیم از گسترش آن به کشورهای دیگر جلوگیری کنیم و از دسترسی بنیاد گرایان به مواد مرگبار جلوگیری کنیم و این نیز کافی نیست. زیرا امروز در سراسر جهان می بینیم چگونه حتی با بدترین سلاح ها و بمب های خوشه ای در سطح وسیعی مرتکب خشونت می شوند."
  • عکاسان و خبرنگاران در حاشیه حضور اوباما در بنای یادبود قربانیان هیروشیما.
  گالری عکس

  گالری عکس عوامل فیلم فروشنده اصغر فرهادی بر فرش قرمز کن

  عوامل فیلم فروشنده اصغر فرهادی بر فرش قرمز کن

  برترین ها

  نظرسنجی

  آرشيو نظرسنجی های قبلی

  از صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید

  از نگاه شما

  خبر، عکس و فیلم های خود را از طریق زیر برای ما بفرستید تا اگر مایل باشید به نام خودتان در برنامه های بخش فارسی صدای آمریکا مورد استفاده قرار گیرند.

  برای ارسال مطالب خود اینجا را کلیک کنید.