لینکهای قابل دسترسی

سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ایران ۱۵:۱۴

کاخ سفيد در واکنش به محکوميت يوليا تيموشنکو، نخست وزير پيشين اوکراين، روز سه شنبه نوزدهم مهر ماه با انتشار بيانيه ای اعلام کرد:

ايالات متحده به خاطر محکوميت و زندانی شدن يوليا تيموشنکو که با انگيزه صرف سياسی صورت گرفته، عميقاً متأسف است. اتهاماتی که عليه خانم تيموشنکومطرح می شود، جلسات محاکمات وی، و اتهاماتی که عليه ساير رهبران اپوزيسيون و اعضای دولت سابق، مطرح می شود، تعهد دولت اوکراين را نسبت به دموکراسی و حکومت قانون به زير سئوال برده است.

ايالات متحده ضمن حمايت کامل از اهداف مردم اوکراين در راستای تبديل کشورشان به يک کشور اروپايی دموکراتيک و غنی، به تقويت مشارکت دوجانبه بر اساس ارزشها و منافع مشترک دو کشور، ادامه خواهد داد.

اما اين هدف بدون تلاش بيشتر در راستای صيانت و پيشبرد دموکراسی، و احترام به حاکميت قانون برای همه شهروندان کشور، تحقق نخواهد يافت.

از اين رو، ايالات متحده از دولت اوکراين می خواهد خانم تيموشنکو، ساير رهبران اپوزيسيون و اعضای دولت سابق را آزاد کند. ايالات متحده معتقد است، اين افراد بايد با آزادی مطلق قادر به ادامه کامل حيات سياسی خود باشند، و بتوانند در انتخابات سال آينده شرکت کنند.

XS
SM
MD
LG