لینکهای قابل دسترسی

دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵ | ۵ دسامبر ۲۰۱۶ | ایران ۲۲:۰۲

از ۶۸ کرسی مرحله دوم: ۳۶ اصلاح طلب و حامی دولت، ۲۰ اصولگرا و ۱۲ مستقل


در این دور از انتخابات تکلیف ۶۸ کرسی باقیمانده مجلس مشخص شد.

در این دور از انتخابات تکلیف ۶۸ کرسی باقیمانده مجلس مشخص شد.

با اعلام قطعی نتایج بیش از نیمی از حوزه های دور دوم انتخابات مجلس دهم، مشخص شد که بیش از نیمی از این کرسی ها به اصلاح طلبان و میانه روهای حامی دولت حسن روحانی تعلق گرفته است.

با اینکه سایت های اصولگرا بین نامزدهای اصلاح طلب و افراد مستقل مورد حمایت آنها تفاوت قائل شده اند، اما با توجه به لیست نهایی اصلاح طلبان به نظر می رسد که این دو گروه جزو حامیان دولت باید دسته بندی شوند، و اصولگرایان برای کمرنگ کردن شکست خود، چنین رویه ای را در پیش گرفته اند.

دو ماه پیش که انتخابات مجلس دهم برگزار شد، اصلاح طلبان اعلام کردند که ۳۲ نفر به دور دوم رفته اند. در هفته های اخیر، اصلاح طلبان در ائتلاف با برخی نامزدهای مستقل، لیست کاملی برای انتخابات دور دوم در ده اردیبهشت ارایه کردند.

آنچه در زیر می آید لیست کامل منتخبان در دور دوم انتخابات است که گرایش هر کدام نیز با مقایسه لیست اصلاح طلبان در دور دوم و همچنین مقایسه با لیست نامزدهای مورد حمایت اصولگرایان در دور اول، بدست آمده است:

استان آذربایجان‌شرقی

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو: زهرا ساعی ( اصلاح‌طلب ) ، محمدحسین فرهنگی(اصولگرا)، شهاب‌الدین بی‌مقدار (اصلاح‌طلب)، محمداسماعیل سعیدی(اصولگرا)

حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر: محمدعلی حسین‌زاده (اصولگرا)

حوزه انتخابیه مرند و جلفا: محمد حسن‌نژاد (اصولگرا)

حوزه انتخابیه اهر و هریس: بیت‌الله عبداللهی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه سراب: یوسف داوودی(مستقل)

حوزه انتخابیه شبستر: معصومه آقاپور (اصلاح‌طلب) *

استان آذربایجان‌غربی

حوزه انتخابیه ارومیه: هادی بهادری (اصلاح‌طلب)، روح‌الله حضرت‌پور (اصولگرا)

حوزه انتخابیه سلماس: شهروز برزگر (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب: جهانبخش محبی‌نیا (اصولگرا)، همایون هاشمی(اصلاح‌طلب)

استان اردبیل

حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: محمد فیضی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار: شکور پورحسین (اصلاح‌طلب) *

استان اصفهان

حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان: سمیه محمودی (اصلاح‌طلب) *

حوزه انتخابیه سمیرم: اصغر سلیمی (اصلاح‌طلب)

استان ایلام

حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران: جلال میرزایی (اصلاح‌طلب)، سلام امینی (مستقل)

حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبدانان: شادمهر کاظم‌زاده (مستقل)

استان تهران

حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه: قاسم میرزایی‌نیکو(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان: حجت‌الاسلام حسن نوروزی (اصولگرا)

حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد: محمد محمودی (اصلاح‌طلب) *

استان چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار: علی کاظمی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه بروجن: خدیجه ربیعی(مستقل)

استان خراسان‌رضوی

حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه و مه‌ولات: سعید باستانی (اصلاح‌طلب)

استان خوزستان

حوزه انتخابیه اهواز: جواد کاظم نسب الباجی (اصلاح‌طلب)، علی ساری (اصلاح‌طلب)، همایون یوسفی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه آبادان: غلامرضا شرفی(اصولگرا)

حوزه انتخابیه ایذه و باغ‌ملک: هدایت‌الله خادمی (مستقل)

حوزه انتخابیه بهبهان: حبیب‌الله کشت‌زر (مستقل)

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا: علی عسگر ظاهری (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه ماهشهر و امیدیه: علی گل‌مرادی(اصلاح‌طلب)

استان زنجان

حوزه انتخابیه زنجان و طارم: علی وقف‌چی (اصولگرا)، فریدون احمدی (اصولگرا)

حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره: محمد عزیزی (اصولگرا)‌

حوزه انتخابیه خدابنده: احمد بیگدلی (اصلاح‌طلب)*

استان فارس

حوزه انتخابیه شیراز: علی اکبری (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه نورآباد ممسنی: مسعود گودرزی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه داراب: رضا انصاری (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه نی‌ریز و استهبان: اصغر مسعودی (مستقل)

استان کردستان

حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران: سید احسن علوی (مستقل)

حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد: منصور مرادی (مستقل)

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه کرمانشاه: احمد صفری(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: سید جواد حسینی‌کیا (اصولگرا)

استان گلستان

حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا: نبی هزارجریبی (اصلاح‌طلب)، نورمحمد تربتی‌نژاد(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه کردکوی و ترکمن، بندرگز و گمیشان: رامین نورقلی‌پور (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش: شهرام کوسه‌غراوی (مستقل)

استان گیلان

حوزه انتخابیه رشت: جبار کوچکی‌نژاد (اصولگرا)، محمدصادق حسنی جوریابی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه رودبار: منوچهر جمالی (اصلاح‌طلب)*

استان لرستان

حوزه انتخابیه بروجرد: عباس گودرزی(اصولگرا)، علاءالدین بروجردی (اصولگرا)

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره: محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب)، محمدرضا ملک‌شاهی راد (اصولگرا)

حوزه انتخابیه دورود و ازنا: مجید کیانپور (مستقل)

استان مازندران

حوزه انتخابیه قائم‌شهر: سید علی ادیانی‌(اصولگرا)

حوزه انتخابیه بابل: حسین نیازآذری (مستقل)

استان مرکزی

حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب: سیدمهدی مقدسی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه: محمدرضا منصوری (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه شازند: علی ابراهیمی (اصلاح‌طلب)

استان هرمزگان

حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش: خالد زمزم‌نژاد (اصلاح‌طلب)

استان همدان

حوزه انتخابیه رزن: حسن لطفی (اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه ملایر: احد آزادی‌خواه (اصولگرا)

استان یزد

حوزه انتخابیه مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق: محمدرضا صباغیان‌بافقی (اصلاح‌طلب)*

* نامزدهای اصلاح طلبی که ستاره دارند، کسانی هستند که در دور اول مستقل بودند اما در دور دوم با اصلاح طلبان حمایت کردند و در لیست آنها قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG